Jedna z prac autorki

Jedna z prac autorki

Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej zaprasza 9 listopada (czwartek) o godz. 17.00 na wernisaż wystawy Brygidy Gawron-Strazzer – Szwajcarki od 17 lat mieszkającej w Polsce. Wystawa nosi tytuł „Na właściwym torze”, jej tematem przewodnim jest kolej – wielka pasja autorki. Wstęp wolny.

Brygida Gawron-Strazzer – Szwajcarka od 17 lat mieszkająca w Polsce. Jest przewodnikiem turystycznym PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej po województwie warmińsko-mazurskim. Ukończyła Zürcher Hochschule der Künste. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła już w dzieciństwie. Prace artystki gościły na kilku wystawach, m.in. w Bibliotece Elbląskiej – w Filii nr 7 (ul. Hetmańska) czy Filii nr 5 (ul. Rodz. Nalazków). Pani Brygida wspierała także elbląskie schronisko dla zwierząt, przekazując obrazy na aukcje.

Autorka wystawy o sobie:

Na swoich obrazach umieszczam głównie okolice Elbląga: pejzaże, zabytki, życie regionu. Od ponad dziesięciu lat jestem przewodnikiem turystycznym PTTK, dzięki czemu wciąż na nowo odkrywam nasz region. Zawsze koncentruję się na jednym temacie, a kiedy uznam, że jest już wyczerpany, to szukam kolejnego. Teraz skupiłam się na malowaniu kolei, która jest moją olbrzymią pasją. Jest to temat bardzo inspirujący, można by powiedzieć – niewyczerpany. Moją ulubioną techniką malarską jest akwarela, malarstwo olejne, maluję też grafiki (ołówkiem i piórkiem). Malarstwo traktuję jako swoje hobby, a nie jako pracę.

Wystawę będzie można oglądać do końca listopada w godzinach otwarcia biblioteki (poniedziałek-piątek: 10.00-18.00).

Przekaż znajomym