Kino czeka na miłośników filmu

Kino czeka na miłośników filmu

Filmy, o które najczęściej pytają widzowie Kina Światowid to: „Zwierzogród”, „Ojcowie i córki”, „Syn Szawła” i „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”. Dlatego, na ich życzenie, filmy te będzie można jeszcze raz zobaczyć na ekranach elbląskiego Kina.

Zwierzogród” (w repertuarze znów od 18 marca)

Tak, jak zapowiadał dystrybutor, „Zwierzogród” spodobał się nie tylko najmłodszej, ale i tej starszej publiczności. Widzowie dopytują się, czy w elbląskim Kinie będzie jeszcze szansa na obejrzenie tej animacji. Od najbliższego piątku, 18 marca do końca miesiąca w repertuarze znajdą się pokazy „Zwierzogrodu”.

Twórcy osadzili akcję animacji w niezwykłym mieście, zamieszkiwanym tylko przez zwierzęta. Po przeprowadzce Judy Hops entuzjastycznie podchodzi do nowej rzeczywistości. Szybko odkrywa jednak, że rola policjanta wśród wielkich zwierząt to dla królika nie lada wyzwanie. Chcąc udowodnić sobie, że podoła wyzwaniu, przyjmuje trudną sprawę, nawet jeśli pomagać ma jej gadatliwy lis Nick Bajer.

„7 rzeczy, których nie wiecie o facetach” (seans 22.03.2016 o 20:30)

Wzruszająca komedia o współczesnych mężczyznach. Główni bohaterowie spotykają się w jednym ze stołecznych klubów fitness. Każdy inaczej patrzy na świat – i każdy na własny sposób szuka szczęścia…  Panie, które wybiorą ten tytuł zostaną porwane przez morze testosteronu! W filmie zobaczymy całą plejadę gwiazd na czele z Pawłem Domagałą, Piotrem Głowackim, Leszkiem Lichotą, Mikołajem Roznerskim. W jednej z głównych ról na duży ekran powróci również Maciej Zakościelny.

„Ojcowie i córki” (seans 23.03.2016 o 19:45)

Russell Crowe, zdobywca Oscara i Złotego Globu, jeden z najwybitniejszych aktorów naszych czasów oraz Amanda Seyfried, gwiazda musicali „Mamma Mia!” i „Les misérables: Nędznicy”, ponownie spotykają się na dużym ekranie we wzruszającej opowieści o zmaganiu się z utratą bliskiej osoby i odbudowywaniu więzi rodzinnych.

Jake Davis, nagrodzony Pulitzerem pisarz, przechodzi załamanie nerwowe, po tym, jak w wypadku samochodowym ginie jego ukochana żona, a on zostaje sam z 5-letnią córeczką Katie. Stan zdrowia Jake’a nie pozwala na to, by mężczyzna zajmował się dzieckiem. Opiekę nad dziewczynką przejmuje najbliższa rodzina. Po latach dorosła Katie próbuje odbudować więź z ojcem i nadrobić stracone lata.

„Syn Szawła” (seans 24.03.2016 o 19:45)

Zdobywca Oscara za Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, perfekcyjny, porażający i trzymający w napięciu obraz, który przejdzie do historii kina. Debiut 38-letniego László Nemesa – nagrodzony Grand Prix na tegorocznym festiwalu w Cannes – przełamuje dotychczasowe, typowe dla fabuł o Holokauście, klisze narracyjne.

Rok 1944, Auschwitz-Birkenau. 48 godzin z życia Szawła Ausländera, członka Sonderkommando – oddziału żydowskich więźniów zmuszonych asystować hitlerowcom w wielkiej machinie Zagłady – na krótko przed wybuchem buntu. W rzeczywistości, której nie sposób pojąć, w sytuacji bez szans na przetrwanie, Szaweł próbuje ocalić w sobie to, co zostało z człowieka, którym kiedyś był.

Cena biletu: 16 złotych (normalny), 14 złotych (ulgowy), 11 złotych (w poniedziałki). Rezerwacja i zakup biletów on-line pod adresem: http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/.

Przekaż znajomym