Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

W ciągu ostatnich tygodni młodzież z Liceum Plastycznego zdobyła kilka nagród w cyklicznych ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursach i plenerach malarskich. Uczniowie dzięki swojej ciężkiej pracy mogą cieszyć się z sukcesów, a już za kilka dni – udać się na zasłużony odpoczynek.

Wiosna to czas plenerów malarskich, podczas których młodzi artyści mogą doskonalić swój warsztat pracy, otrzymać korektę od profesorów Akademii Sztuk Pięknych i spróbować swoich sił w konkursach. Podczas XXIV Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego Jeżów 2019 uczennica trzeciej klasy Dominika Tkaczyk zdobyła III Nagrodę w XXVI OGÓLNOPOLSKIM PLENERZE MALARSKIM Jeżów 2019.Nagrodę przyznała komisja konkursowa powołana przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie w składzie: przewodniczący: prof. Marek Sak, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, zastępca przewodniczącego: dr hab. Krzysztof Bartnik, Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie członek jury: dr Bartłomiej Bałut, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie. Zaś podczas XIV Ogólnopolskiego Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych w Koszalinie przyznano wyróżnienie Kindze Zomrowskiej, uczennicy klasy II.

Sukcesów nie brakuje również w dziedzinie grafiki. Jury V Międzynarodowego Triennale Grafiki „Relacje i Postawy” postanowiło przyznać I nagrodę w kategorii wiekowej 16-20 lat tegorocznej absolwentce Julii Narusz, II nagrodę uczennicy klasy III Elżbiecie Krajewskiej, pozaregulaminowa nagroda Dyrektora ZSP w Bydgoszczy trafiła w ręce uczennicy klasy III Dominiki Tkaczyk.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.

Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym

Przekaż znajomym