Wielka Potyczka Literacka w Światowidzie

Wielka Potyczka Literacka w Światowidzie

Pozostał ostatni dzień na zgłoszenia do udziału w Wielkiej Potyczce Literackiej.Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza  uczniów szkoły podstawowej (klasy IV-VI) oraz uczniów szkół gimnazjalnych (I-III) na literackie zmagania z nagrodami.

Ci młodsi zmierzą się z „Akademią pana Kleksa”, „Dziećmi z Bullerbyn”, „W pustyni i w puszczy” czy baśniami braci Grimm. Starsi będą musieli znać „Anię z Zielonego Wzgórza”,  „Robinsona Crusoe”, „Krzyżaków, „Hobbita” czy „Małego księcia”. Głównym zadaniem uczestników będzie rozwiązywanie zadań związanych z literaturą. Jakich? M.in. quizów, zagadek i kalamburów.

– Celem Potyczki jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży czytelnictwa oraz stworzenie okazji do indywidualnych działań rozbudzających ich kreatywność – mówi Agnieszka Tkaczuk z CSE „Światowid”.

Potyczka odbędzie się 30 września o godz. 10:00 w Dużej Sali Kina Światowid. Drużyna musi liczyć 5 członków wytypowanych przez wychowawcę lub nauczyciela. Mogą to być uczniowie jednej klasy lub różnych klas z jednej szkoły. Każdej drużynie musi towarzyszyć opiekun (nauczyciel) oraz pozostali uczniowie z klasy (jako publiczność). Zgłoszenia można przesyłać do 27 września mailem, faxem lub pocztą.

Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są tu: http://swiatowid.elblag.pl/pl/aktualnosci/imprezy/wielka-potyczka-literacka-w-wiatowidzie/ 

Nagrodami dla zwycięzców Wielkiej Potyczki Literackiej będą książki, gry edukacyjne oraz bony upominkowe.

Wielka Potyczka Literacka odbywa się w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Bajeczne wspomnienia z wakacji”.

Przekaż znajomym