Fot. CSE "Światowid"/nadesłane

Fot. CSE „Światowid”/nadesłane

Reprezentant każdej szkoły stanął na podium podczas Elbląskiej Ligi Tańca. Elbląska Liga Tańca to projekt, w ramach, którego przez 8 miesięcy dzieci z trzech klas, trzech szkół podstawowych (SP 8, SP 12 i SP19) uczyły się tańca towarzyskiego Piątkowy turniej był podsumowaniem całego przedsięwzięcia i sprawdzianem nabytych umiejętności.

Uroczysty przemarsz wszystkich uczestników – tak rozpoczął się II i ostatni turniej Elbląskiej Ligi Tańca, który rozegrany został w piątek, 18 grudnia w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Elbląska Liga Tańca to projekt, w ramach, którego przez 8 miesięcy dzieci z trzech klas, trzech szkół podstawowych (SP 8, SP 12 i SP19) uczyły się tańca towarzyskiego. Zajęcia odbywały się na szkolnych salach gimnastycznych i prowadzili je doświadczeni instruktorzy – Patrycja Dyrmo-Kowalczyk i Alicja Minkiewicz. Piątkowy turniej był podsumowaniem całego przedsięwzięcia i sprawdzianem nabytych umiejętności.

Turniej rozpoczął się bardzo dynamicznie, niespodzianką czyli pokazem tańca nowoczesnego przygotowanym przez uczestników projektu. W krótkiej choreografii do utworu „Timber” zaprezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 14 i nr 19, a po nich dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8 zatańczyły układ do piosenki „Toca, toca”. Organizatorzy nie byli dłużni i również przygotowali niespodziankę w formie pokazów. Przed publicznością zaprezentował się Zespół Tańca Nowoczesnego „Blefik”z Centrum Tańca Promyk, para – Paweł Skwira i Monika Pawłowska z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar zatańczyła 5 tańców standardowych, a Wiktoria Wasilewska z Centrum Tańca Promyk dała pokaz gimnastyki artystycznej. Po pokazach przyszedł czas na rywalizację. Wszystkie trzy klasy tańczyły trzy tańce standardowe – walca angielskiego, walca wiedeńskiego i quickstepa oraz trzy tańce latynoamerykańskie czyli sambę, cha-chę i jiva. Prezentacje oceniała trzyosobowa komisja, która przyznawała punkty za każdy taniec. Spośród wszystkich uczestników wyłoniono najlepszych. Przedstawiciel każdej szkoły otrzymał medal.

I miejsce – Mateusz Tocha z SP 8

I miejsce – Urszula Grądzik z SP 19

II miejsce – Paweł Kozik z SP 14

II miejsce – Nikola Kodzis z SP 14

II miejsce – Wiktoria Kostrzewa z SP 8

III miejsce – Oliwier Bujak z SP 14

III miejsce – Magdalena Sokołowska z SP 14

Za pierwsze miejsce dzieci otrzymały puchary, każdy finalista dostał medal, a wszyscy uczestnicy – dyplomy i upominki. Dodatkowo każda klasa otrzymała puchar za udział w Elbląskiej Lidze Tańca, złożony na ręce wychowawczyń.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „Jantar”, które realizuje pomysł we współpracy z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

Zdjęcia z turnieju można obejrzeć tu – http://promyk.elblag.pl/pl/galerie/ii-turniej-elt-2015/

Elbląska Liga Tańca realizowana jest w ramach projektu ”Sportowo i aktywnie poprzez taniec”, dofinansowanego przez Urząd Miasta w Elblągu.

Przekaż znajomym