Fot. Rafał Sułek

Fot. Rafał Sułek

Tu nie liczyło się zwycięstwo, tylko dobra zabawa. I choć pogoda zachęcała bardziej do pozostania w domu niż do wzięcia udziału w biegach, to jednak na starcie zameldowało się dwieście chętnych dzieci w wieku od roku do trzynastu lat. W ten – aktywny sposób, chcąc uczcić 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

– Tu się liczy tylko dobra zabawa. Nie ma klasyfikacji końcowej. Wszyscy są wygranymi. Chcieliście tutaj przyjść i pobiec i wielkie ukłony dla was za to, szczególnie, ze widzimy jaka pogoda nam towarzyszy – mówili organizatorzy biegu tuż przed startem pierwszej grupy dzieci.

Liczba tegorocznych uczestników Małego Biegu Niepodległości Enduro Kid, to rekord frekwencyjny tych zawodów.

– Cieszymy się, że z roku na rok jest nas coraz więcej. Wierzymy, że za rok będzie nas jeszcze więcej – podsumowali organizatorzy.

– Już kolejny raz zapisałam swoje dziecko na imprezę biegową w Elblągu. Biegała już m.in. podczas dziecięcego Biegu Piekarczyka, czy podczas ubiegłorocznej edycji tej imprezy. Córka lubi biegać i przebywać z innymi dziećmi. Mnie jako matkę bardzo to cieszy, szczególnie, że dzięki aktywności fizycznej moje dziecko ma jakieś zajęcie a nie tylko siedzenie przed telewizorem lub komputerem – mówi w rozmowie z nami matka pięcioletniej uczestniczki dzisiejszego biegu.

Zapraszamy do fotorelacji.

Przekaż znajomym