Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Już w najbliższą niedzielę – 30 lipca, zapraszamy do wysłuchania koncertu „Najpiękniejsze pieśni i ballady Bułata Okudżawy”. Bez wątpienia na głosie Bułata Okudżawy, na jego pieśniach wychowały się miliony Polaków. Śpiewał tak, że też w naszych, polskich sercach, przemijały wszelkie problemy. Bardzo lubił Polskę oraz Polaków i trafiał do nas w sposób szczególny.

  • Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza na kolejny koncert „XX Letniego Salonu Muzycznego – Bażantarnia 2017”.
  • Początek koncertu o godz. 17.00, wstęp wolny.
  • Podczas niedzielnego koncertu usłyszeć będzie można najbardziej znane utwory, m.in. „Piosenkę o papierowym żołnierzyku”, „Balonik”, „Wybaczcie piechocie” czy „Piosenkę o Arbacie”.

 

Wykonawcy tego koncertu, to Piotr Kajetan Matczuk – pianista, aranżer, autor piosenek. Lider i założyciel zespołu PIRAMIDY. Absolwent Studium Muzycznego w klasie fortepianu Elżbiety Lickiewicz oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Doktorant w Instytucie Literatury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Oficjalny patronat nad jego twórczością objął Program 2 Telewizji Polskiej. Koncertował w Polsce i w Europie, m.in. w Holandii, w Brunssum w bazie wojskowej NATO Allied Joint Force Command Brunssum, w Luksemburgu, wielokrotnie w Berlinie, m.in. na oficjalnych obchodach 25-lecia zburzenia Muru Berlińskiego, w Kolonii, Monachium czy we Frankfurcie. Autor muzyki teatralnej i filmowej. Akompaniuje w Teatrze Ateneum, m.in. kierownik muzyczny zespołu Krzysztofa Tyńca, autor muzyki do monodramu „Życiorys” w reż. Wojciecha Wysockiego. Wykonał muzykę oraz wystąpił w filmie dokumentalnym pt. „Bard” w reż. Katarzyny Kościelak.

Piotr Augustynowicz – gitarzysta, kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny młodego pokolenia. Pochodzi z Mazur. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa oraz Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Współpracował w wielu projektach, w stylistykach od jazzu poprzez blues, rock, funk czy hip-hop (m.in. współpraca z Józefem Skrzekiem, Jerzym Filarem). Został wyróżniony na przeglądach m.in. przez Martynę Jakubowicz, Piotra Nalepę, Krzysztofa Misiaka, Krzysztofa „Dżawora” Jaworskiego (Harlem), Pawła Grzegorczyka (Hunter),

Jurka Filara oraz Marka Wiernika. Występował dla Telewizji Polskiej oraz na licznych festiwalach w Polsce i zagranicą.

Tomasz Imienowski – Gitarzysta basowy, kompozytor. Z muzyką związany od dzieciństwa. Porusza się biegle we wszystkich stylach muzycznych, jednak najczęściej można go spotkać z piosenką autorską, ambitnymi projektami poetyckimi. Na scenie pojawia się z zespołem Krzysztofa Tyńca. Współpracuje również z: Open Blues, Janusz Niekrasz Band (solowy projekt basisty TSA) oraz zespołem Piramidy. Gra na gitarze basowej w warszawskim Teatrze Ateneum. Ceniony jest przede wszystkim za świetny „drive” i pracę sekcyjną. Pracował z największymi gwiazdami i instrumentalistami polskiego bluesa, rocka i jazzu. Został zaproszony do gościnnego występu na rejestrowanym i wydanym w 2012 roku koncertowym DVD Wojtka Pilichowskiego. Wspólnie z kolegami ma na koncie kilka albumów, które zostały gorąco przyjęte w kraju i za granicą oraz winylowy (!) singiel, który Open Blues dzieli z amerykańską gwiazdą gitary Alvonem Johnsonem. Zagrał ponad tysiąc koncertów w całym kraju i za granicą (Dania, Niemcy, Holandia, Francja, Łotwa, Chorwacja). Koncertował także w radiu i telewizji.

Tematem ostatniego konkursu „Rok z …” będzie Bażantarnia i Letni Salon Muzyczny.

Na to wspólne popołudnie zapraszamy do muszli koncertowej w Bażantarni.

Przekaż znajomym