Wstęp na filmy na podstawie bezpłatnych wejściówek, które od dziś (piątek, 2 października) będą dostępne w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”

Wstęp na filmy na podstawie bezpłatnych wejściówek, które od dziś (piątek, 2 października) będą dostępne w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”

Co łączy street dance, choreografkę tańca współczesnego Pinę Bausch oraz uczennicę Szkoły Baletowej? Filmy, które będzie można zobaczyć w Kinie Światowid. Cztery projekcje filmowe, poprzedzone warsztatami tanecznymi przygotowało dla elblążan Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w ramach projektu „Let’s dance together!”. Wstęp wolny.

Taniec inspiruje! W przypadku tych czterech filmów zainspirował reżyserów. 6, 7, 13 i 14 października na ekranie Kina Światowid będzie można obejrzeć filmy, których motywem przewodnim jest taniec.

– Zanim jednak widzowie zasiądą w kinowym fotelu, będą mogli nauczyć się podstawowych  kroków tanecznych. Przed każdą z projekcji przygotowaliśmy krótkie warsztaty taneczne z salsy, zumby i pilates – mówi Magdalena Czarnocka – Kaptur, wicedyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i koordynator projektu.

Program pokazów filmowych i warsztatów:

6.10.2015 (wtorek)

godz. 17.00 – warsztaty z salsy

godz. 18.00 STEP UP 4 REVOLUTION, muzyczny, USA, 99 min

7.10.2015 (środa)

godz. 17.00 – warsztaty z zumby

godz. 18.00 PINA, dokumentalny, musical, Francja, Niemcy, Wlk. Brytania, 106 min

13.10.2015 (wtorek)

godz. 17.00 – warsztaty z salsy

godz. 18.00 CZASEM ŚNIĘ, ŻE LATAM, dokumentalny, Polska, 70 min

14.10.2015 (środa)

godz. 17.00 – warsztaty z pilates

godz. 18.00 STREET DANCE 2, muzyczny, Wlk. Brytania, 85 min

Warsztaty taneczne odbywać się będą w holu głównym Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, pokazy filmowe w sali kameralnej Kina Światowid.

Wstęp na filmy na podstawie bezpłatnych wejściówek, które od dziś (piątek, 2 października) będą dostępne w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.  Liczba miejsc ograniczona.

Pokazy filmowe są częścią projektu „Let’s dance together” dofinansowanego z Programu Erasmus+ Sport Unii Europejskiej.

Przekaż znajomym