Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu/Fot. KMP Elbląg

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu/Fot. KMP Elbląg

Policjanci z Pasłęka zatrzymali 3 mężczyzn pod zarzutem posiadania substancji odurzających. Łącznie zabezpieczono przy nich 112 gramów narkotyków. Były to środki: extasy i amfetamina. Policjanci udowodnili jednemu z zatrzymanych handel narkotykami na kwotę około 4 tysięcy złotych.

Zdarzenie miało miejsce w środę wieczorem na drodze do podpasłęckiej miejscowości Jelonki.  Tam, policjanci zatrzymali do kontroli osobowe bmw, którym jechało 3 młodych mężczyzn. Funkcjonariusze mieli podejrzenie, że w aucie mogą znajdować się narkotyki. Ponadto podczas kontroli wyczuli oni specyficzny, „chemiczny” zapach substancji panujący w aucie. Przypuszczenia okazały się trafione. W samochodzie znaleziono foliowe zawiniątko ze sproszkowaną substancją oraz pudełko po papierosach z amfetaminą. Narkotyk był „podzielony” i zawinięty w folie aluminiową.

Trzej zatrzymani mężczyźni to: 24-letni Łukasz G. 25-letni Bartosz S. oraz 28-letni Kamil P. Bartoszowi S. policjanci przedstawili zarzut handlu narkotykami. Składają się na to czyny, których ten dopuścił się od stycznia 2015 roku. Mężczyźnie może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dwóch pozostałych mężczyzn odpowie za posiadanie narkotyków. Może im grozić kara do 3 lat pozbawiania wolności.

Przekaż znajomym