Zapraszamy do Biblioteki

Zapraszamy do Biblioteki

W sobotę 3 września, po raz piąty, odbędzie się ogólnopolska akcja pod hasłem Narodowe Czytanie. Tegoroczną lekturą, wybraną w plebiscycie ogłoszonym na stronie Prezydenta RP, zostało „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. W godz. 12.00-14.00 na dziedzińcu Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7, fragmenty powieści przeczytają aktorzy z Teatru im. A. Sewruka. 

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest od 2012 roku. Została wtedy zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a w 2014 roku „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. W ubiegłym roku czytaliśmy „Lalkę” Bolesława Prusa. Tegoroczną lekturą jest „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji.

Od godz. 12.00 na bibliotecznym dziedzińcu fragmenty powieści przeczytają aktorzy Teatru im. A. Sewruka w Elblągu: Teresa Suchodolska, Marta Masłowska i Jacek Gudejko. Zapraszamy do udziału w akcji także poprzez włączanie się do czytania (możliwe będzie to w trakcie czytania przez aktorów, chętnych zachęcamy też do przygotowania swoich ulubionych fragmentów powieści i ich prezentacji).

Narodowe Czytanie odbywa się pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej RP.

Przekaż znajomym