fotografia-kurs

W przyszłym tygodniu rusza kolejna edycja kursów fotografii i grafiki komputerowej w „Światowidzie”. Jednocześnie od najbliższego wtorku, 18 lutego w holu dolnym „Światowida” będzie można oglądać wystawę uczestników poprzedniej edycji kursu.

Czego konkretnie będą uczyć się uczestnicy kursu? Umiejętności postrzegania otaczającej nas rzeczywistości w kadrze, posługiwania się aparatem, tworzenia kompozycji, ekspozycji, słabych i mocnych punktów w fotografii, złotego podziału, analizy obrazu, technik fotografii i pojęć fotograficznych, historii fotografii i malarstwa, twórczego myślenia oraz kreatywnego wykorzystywania sprzętu fotograficznego, praktycznych umiejętności wykorzystywania programów graficznych. Oprócz tego każdy uczestnik kursu stworzy własne portfolio oraz otrzyma certyfikat ukończenia kursu. Po trzech miesiącach zajęć nie zabraknie również wystawy prezentującej efekty kursu.

Od 18 lutego w „Światowidzie” będzie można oglądać prace uczestników poprzedniej edycji warsztatów, które zakończyły się w grudniu.

Ci, którzy chcieliby dołączyć do uczestników kursów mogą jeszcze pojawić się na pierwszych zajęciach. A te ruszają już w przyszłym tygodniu. Pierwsze odbywać się będą:

18.02 – Kurs fotografii od podstaw – godz. 18.00, sala 38

21.02 – Grafika komputerowa – godz. 18.00, Pracownia Digitalizacji (II piętro)

23.02 – Fotografia średnio zaawansowana – godz. 9.00, Pracownia Digitalizacji (II piętro)

FOTO –  poziom podstawy i średnio zaawansowany

Proszę zabrać na pierwsze zajęcia aparaty fotograficzne w celu okazania (instrukcje obsługi – jeżeli są) i max. do 30 waszych zdjęć (na nośniku cyfrowym lub na papierze).

GRAFIKA

Uczestnicy proszeni są o zabranie na pierwsze zajęcia 30 zdjęć ze swojej kolekcji na nośniku cyfrowym.

Szczegółowe informacje o kursach można przeczytać na stronie http://fotograficznyelblag.wordpress.com/ oraz uzyskać pod adresami e-mail: info@swiatowid.elblag.pl lub e-mail instruktora: fotograficzny.eg@wp.pl.

Edyta Bugowska

Przekaż znajomym