Fot. KMP Elbląg

Fot. KMP Elbląg

Nauczyciele z placówek oświatowych w Elblągu wzięli udział w zajęciach z pierwszej pomocy. Te, podobnie jak wczorajsze dla uczniów odbyły się w auli Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Jest to część edukacyjnego programu w ramach projektu Erasmus. W projekt oprócz elbląskiej Policji zaangażowane są szkoły: SP14 oraz Zespół Szkół Technicznych a także Urząd Miejski w Elblągu.

Tym razem również nie zabrakło prezentacji uczniów z SP14, którzy przedstawili scenkę powiadamiania służb o zdarzeniu. Przypominając jednocześnie wszystkie numery alarmowe. Ponadto na same zajęcia praktyczne  były przygotowane fantomy do przeprowadzania resuscytacji. Każdy z uczestników mógł przećwiczyć taką sytuację.

Cenne uwagi dla uczestników mieli policjanci z ruchu drogowego oraz ratownicy medyczni. Przedstawiciele obu grup opowiadali o praktycznych aspektach sytuacji z jakimi spotykają się w pracy.

W spotkaniu szkoleniowym uczestniczyło ponad 60 nauczycieli i wychowawców. W projekt zaangażowany jest również Urząd Miejski w Elblągu.

Przekaż znajomym