Fot. MOSiR

Fot. MOSiR

Trwa sezon na lodowisku Helena, a wraz z nim rusza kolejna edycja nauki jazdy na łyżwach organizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W zajęcia, które będą odbywały się w soboty, będą mogli uczestniczyć zarówno dorośli, jak i dzieci.

Kolejny sezon zajęć nauki jazdy na łyżwach prowadzonych będzie w ramach akcji „Aktywuj się z MOSiR-em”. Zajęcia te będą odbywały się w każdą sobotę o godz. 13.30. Cotygodniowe treningi poprowadzone będą przez profesjonalnych trenerów łyżwiarstwa.

– Nauka jazdy na łyżwach z MOSiR-em ma na celu przeprowadzić młodego łyżwiarza bezpiecznie i zabawnie przez drogę nauki aż do czasu, kiedy samodzielnie i bezpiecznie będzie jeździł na łyżwach – mówi Ewelina Przeworska, trenerka łyżwiarstwa. – Takie zajęcia pomagają nabyć umiejętności, które w przyszłości pozwolą nam korzystać ze wszystkich uroków jazdy na łyżwach.

Zajęcia na lodowisku dostosowywane będą do wieku oraz możliwości poszczególnych uczestników szkółki, a treningi zostaną podzielone tematycznie. Dodatkowo, najmłodszym uczestnikom zajęć z pomocą przyjdą specjalne pingwiny, dzięki którym mogą stawiać pierwsze kroki na lodzie.

Naukę jazdy na łyżwach można rozpocząć niemal w każdym wieku. W trakcie zajęć tafla lodowiska podzielona będzie na dwie części, by sprawnie i bezpiecznie prowadzić lekcje. Na jednej z nich będą odbywały się zajęcia dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z łyżwami lub chcą się doszkolić, a druga części tafli będzie ogólnodostępna dla wszystkich miłośników tego sportu. Pamiętajmy jednak, by na zajęcia odpowiednio się ubrać, ciepło, ale nie za grubo, by ubranie nie krępowało ruchów. Powinniśmy zadbać także o rękawiczki i ochraniacze na kolana, które choć trochę zabezpieczą nas w czasie upadku.

Z oferty MOSiR-u mogą skorzystać wszyscy, w każdym wieku, zarówno ci, którzy chcą udoskonalić swoją technikę jazdy, jak i Ci, którzy na lód wejdą po raz pierwszy. Jednorazowy koszt uczestnictwa to 14 złotych od osób dorosłych i 11 zł od dzieci i młodzieży. Każdy z treningów będzie trwał 50 minut. By uczestniczyć w zajęciach nie trzeba mieć własnych łyżew. Na lodowisku funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu, a za wypożyczenia pary łyżew zapłacimy 7 złotych. Bezpłatnie można za to korzystać z kasków bezpieczeństwa. Wejściówki można zakupić bezpośrednio przed zajęciami w kasie lodowiska Helena. Ceny ślizgawki ogólnodostępnej (bez uczestniczenia w zajęciach z instruktorem) będą standardowe: 9 zł za bilet normalny oraz 6 zł za bilet ulgowy.

Więcej informacji o ofercie MOSiR-u, cennik, regulamin oraz godziny otwarcia obiektu można znaleźć na stronie MOSiR w zakładce kryte lodowisko.

Przekaż znajomym