Niestety trudności okazały się nie do obejścia

Niestety trudności okazały się nie do obejścia

Organizatorzy MFT „Baltic Cup” otrzymali od pary Rock ‚n’ Roll’a akrobatycznego – Anny Miadzielec i Jacka Tarczyło – informację, że tancerzom nie uda się dotrzeć na czas do Elbląga. Mistrzowska para miała przyjechać na MFT „Baltic Cup” prosto z World Masters RR & BW Main Class – Pucharu Świata w Graz w Austrii.

–  Para reprezentuje Polskę na zawodach w sobotę wieczorem, bardzo chciała przyjechać na festiwalowy pokaz, jednak tancerzom nie udało się znaleźć transportu do kraju, który zapewniłby im możliwość pokazania się u nas – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”. – Do ostatniego momentu szukaliśmy rozwiązań, jednak aby zapewnić pokaz artystyczny na wieczorną galę i nie ryzykować, że nasze gwiazdy nie dotrą na czas, podjęliśmy decyzję o odwołaniu ich występu.

W związku z tym podczas niedzielnej gali zgromadzona publiczność Festiwalu zobaczy pokazy tańca klasycznego. Zaprezentują się uczennice ze Szkoły Tańca „Broadway”. W tańcu klasycznym wystąpi duet Wiktoria Tykarska i Kinga Brzezińska, laureatki konkursów ogólnopolskich i finalistki Dance World Cap, w wariacji z baletu „Ocean i Perły”. Tancerki przygotowuje Irina Wasilevskaya i Jacek Walasik. Tancerki zaprezentują się również w pokazach solowych.

Przekaż znajomym