Fot. Rafał Sułek

Fot. Rafał Sułek

Miejskie Centrum Wolontariatu w Elblągu we współpracy z placówkami edukacyjnymi z Elbląga i okolic wyruszyło dziś w przestrzeń miejską, by promować akcję przeciwdziałania przemocy wobec dzieci. Kolejny już raz w parkach, przystankach autobusowych czy placach zabaw spotkać można było specjalnie oznaczone maskotki, które każdy mógł zabrać ze sobą do domu i otoczyć opieką.

Wszystkie maskotki, które dziś wyruszyły w miasto były szczególne, bo z opatrunkami, zabandażowanymi łapkami i kolorowymi karteczkami z hasłem akcji: „Nie bij mnie – kochaj mnie!”.

– Chcemy aby ta akcja spowodowała większe zainteresowanie najbliższym otoczeniem, bo może właśnie ktoś obok nas potrzebuje pomocy. Misie z napisem „Nie bij mnie – kochaj mnie” będą czekały na nowych właścicieli. Napotkane na swojej drodze będzie można przygarnąć – mówi Laura Mickiewicz z Miejskiego Centrum Wolontariatu, które koordynuje całą akcję.

– Naszych dzieci nie trzeba było namawiać do udziału w akcji. Same chętnie się zgłosiły. Wczoraj „dekorowaliśmy” maskotki w bandaże, plastry i kolorowe etykiety z nazwą akcji a dziś drugą grupą wyszliśmy w okolice szkoły, by wszystkie pluszaki rozłożyć w widocznych miejscach tak, by jak najszybciej znalazły nowego właściciela – podsumowała akcję nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Elblągu.

Ta grupa wolontariuszek oprócz pluszaków miała ze sobą także specjalnie siateczki z firanek, które powstały w ramach akcji „Wpakowani w Ekologię”.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia:

 

Przekaż znajomym