taniec-mistrzostwa-polski-14

Niecałe dwa tygodnie dzielą nas od Mistrzostw Polski PTT i FTS w tańcach standardowych. Jeszcze tylko do soboty elblążanie mogą kupować promocyjne bilety na imprezę. Na parkiecie, podczas gal, oprócz najlepszych polskich par standardowych zobaczymy również pokazy artystyczne, w tym gimnastyczek z reprezentacji Polski w gimnastyce artystycznej, w układach zespołowych.

225 par zgłosiło się do udziału w Mistrzostwach Polski PTT i FTS w tańcach standardowych. To jedna z najważniejszych tanecznych imprez, która odbędzie się w Elblągu 22 i 23 lutego w hali Centrum Sportowo – Biznesowego.

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”  organizuje Mistrzostwa już po raz czwarty, poprzednie odbywały się tu w roku 2000, 2008 i 2011. To zawody, na których będzie można zobaczyć najlepsze polskie pary taneczne, walczące o tytuł Mistrza i Wicemistrzów Polski w stylu standardowym. Pary będą startować w sześciu kategoriach: 16-18 Standard, Pow. 15 Standard, 14-15 Latin, w po raz pierwszy wprowadzonej na Mistrzostwach Polski kategorii 16-20 (Under 21) Standard. Nie zabraknie również seniorów, będą tańczyć w kategoriach: Pow. 34 Standard, Pow. 45 Standard. Pary są z klubów tanecznych z całej Polski – od Krakowa, Gliwic i Sosnowca przez Gorzów Wielkopolski, Lublin i Bydgoszcz po Gdynię i Sopot. Najwięcej par zgłosiło się w kategoriach: 16-18 Standard oraz 16-20 (Under 21) Standard.

W trakcie gali, w przerwach pomiędzy kategoriami, nie zabraknie również pokazów artystycznych.

– Gimnastyka artystyczna to jedna z najtrudniejszych technicznie, a jednocześnie najpiękniejszych olimpijskich dyscyplin sportowych – opowiadają organizatorzy. – Podczas sobotniej gali będzie można zobaczyć gimnastyczki z reprezentacji Polski w gimnastyce artystycznej. To zawodniczki Ośrodka Przygotowań Olimpijskich. Zaprezentują się w trzech wejściach uświetniając w ten sposób sobotnie zmagania. W niedzielę na parkiecie zagoszczą tancerze nowocześni, którzy zaprezentują układy w przerwach między kategoriami.

Już tylko do soboty, 15 lutego można kupować bilety promocyjne na Mistrzostwa Polski. Bilety te są do nabycia jedynie w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Bilet do stolika kosztuje 80 zł, a na trybuny: 20 zł. Cena biletów poza promocją: 40 zł – trybuny, 100 zł do stolika.

Mistrzostwa Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego oraz Federacji Tańca Sportowego, 22 – 23 lutego, hala CSB na ul. Grunwaldzkiej 135 w Elblągu. Sprzedaż i rezerwacja: 55 611 20 68, 76 oraz internetowo na stronie:http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/.

Patronat honorowy nad Mistrzostwami Polski PTT i FTS objęli Jacek Protas – Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz Jerzy Wilk – Prezydent Elbląga.

Edyta Bugowska

Przekaż znajomym