Rower w roli głównej

Rower w roli głównej

Miejska Wycieczka Rowerowa (MWR) ,,100 km na 100 lat’’ to impreza związana ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku. ,,Magiczny’’ dystans 100 km pojawi się po raz pierwszy na trasie miejskich wycieczek.

– Limit 50 miejsc na wycieczkę został błyskawicznie wyczerpany i teraz już tylko wypada przegotować nasze rowery oraz nas samych do podjęcia trudnego wyzwania, jakim jest przejechanie 100 km w pagórkowatym krajobrazie Wysoczyzny Elbląskiej. Rekomendujemy jazdę na rowerach MTB lub trekkingowych i przypominamy, że dzień jest coraz krótszy, dlatego też prosimy o zabranie oświetlenia rowerowego. Każdy z uczestników samodzielnie powinien także zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru, gdyż na trasie nie będzie możliwości zrobienia poważnych napraw – mówi Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.

Partnerami MOSiR w realizacji tej inicjatywy będą: PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej w którego gościnnych progach zakończymy wycieczkę, Dwór Dawidy w Dawidach, który przygotuje pierwszy bufet, Hotel Kopernik we Fromborku, gdzie będzie bufet numer dwa, Biuro Podróży Variustur zabezpieczające na całej trasie busa z przyczepką rowerową oraz Salon Rowerowy Wadecki, który dołączy z busem na trasie we Fromborku. Sponsorami jubileuszowej edycji Miejskiej Wycieczki Rowerowej są Senat Rzeczypospolitej Polskiej, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW i Urząd Gminy w Elblągu.

Trasa wycieczki:

ELBLĄG-Pasłęk-Dawidy-Młynary-Włóczyska-Frombork-Pogrodzie-Zajączkowo-Ogrodniki-Łęcze-Kamienica Elbląska-ELBLĄG

Ramowy plan godzinowy:

8:00 – Start z Elbląga 0 km

10:30 – Bufet Dawidy 29 km

11:30 – Wyjazd z Dawid

11:50 – Młynary 35 km

13:00– Jędrychowo 49 km

13:45 – Frombork 58 km

15:00 – Wyjazd z Fromborka

15:45 – Pogrodzie 68 km

17:00 – Łęcze 83 km

18:00-18:15 – Elbląg 100 km

TRASA

Niecodziennie przeżywamy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, dlatego też warto odświętnie udekorować nasze rowery i nas samych biało-czerwonymi akcentami w postaci flag, wstążek , koszulek, bandanek i innych drobiazgów w barwach narodowych. Ideałem będzie oczywiście posiadanie biało-czerwonego roweru – informuje z uśmiechem Marek Kamm.

Każdy z uczestników tej wyjątkowej edycji Miejskich Wycieczek Rowerowych otrzyma pamiątkowy certyfikat. Wsparciem energetycznym na trasie będę tym razem banany, które lepiej sprawdzają się na dłuższych dystansach. Zakończenie wycieczki w siedzibie PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, przy ulicy Krótkiej 5 około godziny 18:00, gdzie zostaną wręczone prezenty, certyfikaty oraz podstemplowane książeczki turystyki kolarskiej PTTK.

Ruszamy 14 października 2018 r. punktualnie o godzinie 8:00 z Placu Dworcowego w Elblągu.

Przekaż znajomym