Fot. KMP Elbląg

Fot. KMP Elbląg

Policjanci dzielnicowi z Rewiru I Komendy Miejskiej Policji w Elblągu w czasie poprzedzającym rozpoczęcie ferii zimowych zorganizowali 10 spotkań z uczniami szkół podstawowych.

Podczas spotkań mowa była o spędzaniu wolnego czasu na zabawach oraz bezpieczeństwie podczas takiego właśnie zimowego wypoczynku. Policjanci odwiedzili Szkołę Podstawową nr 14, 18, 21, 8 i 9 oraz Gimnazjum nr 2. We wszystkich spotkaniach wzięło udział łącznie ponad 600 uczniów.

Po spotkaniu z policjantami najmłodsi zostają zwykle z dwiema rzeczami: odblaskami oraz wiedzą jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Zwykle też policjanci są zapraszani na kolejne spotkania, bo o bezpieczeństwie nie można powiedzieć za mało.

– Dla policjantów dzielnicowych styczeń jest szczególnym miesiącem – mówi podinsp. Piotr Cioła naczelnik Wydziału Prewencji Kryminalnej KMP w Elblągu. – Za chwilę rozpoczynają się zimowe ferie,  więc chcemy tę niezbędną wiedzę uczniom przekazać jeszcze przed nimi.

Tematy jakie policjanci poruszają z najmłodszymi to: bezpieczeństwo podczas zabaw na śniegu, odblaski oraz widoczność na drodze. Kontynuowany jest też  program a także jak zachować się gdy zaczepia ktoś obcy.

Przekaż znajomym