Dzieci mają frajdę jak nigdy

Dzieci mają frajdę jak nigdy

Okrągły stół do ping-ponga, stoły z szachownicą i planszą do „chińczyka”, „piłkarzyki”, przyrządy gimnastyczne, specjalna trampolina, skocznia do skoku w dal a także nowe boisko do gry w mini piłkę nożną i koszykówkę oraz wyposażenie o wyposażenie do gry w siatkówkę i tenisa ziemnego. To wszystko w ramach Budżetu Obywatelskiego powstało przy szkole podstawowej nr 19 na Uroczej.

Oddany do użytku plac zabaw przy „dziewiętnastce” jest wynikiem głosowania elblążan w Budżecie Obywatelskim z 2015 roku. To wówczas złożono dwa wnioski, na które następnie głosowali mieszkańcy naszego miasta. I choć ostatecznie okazało się, że na sfinansowanie obu działań potrzeba więcej środków niż zakładano, to brakującą sumę „dołożył” prezydent Wróblewski z miejskiego budżetu.

– Cieszymy się bardzo, że udało nam się zrealizować ten cel. Od teraz nasze dzieci będą miały jeszcze więcej możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego a lekcje wychowania fizycznego staną się o wiele barwniejsze – mówiła w rozmowie z nami pomysłodawczyni projektu oraz nauczycielka WF w tejże szkole, Aleksandra Przeor-Mirzałek.
Dyrektor placówki obiecał również, że plac pozostanie ogólnodostępny dla wszystkich, tak by również dzieci i młodzież spoza szkoły mogły z niego korzystać.

– Bardzo się cieszę, że inwestycja ta została zrealizowana. Patrząc na uśmiechnięte twarze dzieci widzimy, jak ten projekt był potrzebny i wyczekiwany. Jestem przekonany, że ten kompleks wzbogaci zajęcia prowadzone w szkole dla uczniów, a popołudniu będzie służył mieszkańcom naszego miasta do aktywnego wypoczynku. Życzę wszystkim wspaniałej zabawy i bezpiecznego korzystania z tych urządzeń – mówił podczas otwarcia Prezydent Witold Wróblewski.

Przekaż znajomym