Zanim wyruszycie w trasę, przeczytajcie

Zanim wyruszycie w trasę, przeczytajcie

Weszła w życie grudniowa aktualizacja rozkładu jazdy pociągów. Już od dziś – 9 grudnia pociągi jeźdżą według nowych rozkładów. Także dziś weszła w życie nowa taryfa pn. Wspólny Bilet – czyli możliwość skorzystania z usług kilku przewoźników na podstawie jednego biletu.

Na elbląskim dworcu większych zmian wraz z nastaniem nowego rozkładu jazdy się nie przewidziano. Liczba pociągów w ciągu dnia odjeżdżająca z naszego miasta się nie zmieni. Znaczącą różnicą jest brak jednego pociągu TLK do Olsztyna (11:08). W zamian, kurs do stolicy województwa, o 11:20 uruchomiła spółka Polregio. W nowym rozkładzie nie ma również kursu do Rzeszowa (kursującego do tej pory o 9:11). Po zmianie, pociąg IC – TLK Branicki pojedzie do Krakowa Głównego (kurs 8:43).

Podróżni wyruszający z elbląskiego dworca powinni mieć świadomość, że wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy, zdecydowana większość pociągów odjeżdżać będzie szybciej niż do tej pory. Niektóre nawet dziesięć i więcej minut. Tak na przykład: poranny pociąg do Olsztyna (odjedzie o 7:21 – czyli 17 minut szybciej niż do tej pory) a kurs do Gdyni, który do tej pory wyjeżdżał o 13:24 teraz pojedzie o 12:48. Szybciej o 15 minut niż dotąd odjedzie również ostatni pociąg wyjeżdżający z elbląskiego dworca – kurs do Malborka. Warto zatem przed podróżą dokładnie zapoznać się z rozkładem jazdy pociągów znajdującym się na stronie: https://rozklad-pkp.pl

Przekaż znajomym