Fot. Przemysław Kusyk

Fot. Przemysław Kusyk

Jak co roku setki dzieci śpiewem, recytacją, małymi formami teatralnymi i tańcem opowiadało o swojej kulturze podczas 52. Dziecięcego Festiwalu Kultury Ukraińskiej, który odbył się w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

Elbląski Festiwal przyciąga coraz więcej osób, nawet tych, którzy chcą dopiero poznac kulture ukraińską.

– Przyszłam tutaj zobaczyć ten niezwykły festiwal, gdyż wiele ciekawego słyszałam na jego temat od kolegi z pracy. Akurat jestem na urlopie macieżyńskim a mąż ma wolne, więc został z domu z dzieckiem a ja postnowiłam dołączyć do publiczności. Zawsze fascynowała mnie ta kultura, stąd moja decyzja o przyjściu. I już po pierwszych występach wiedziałam, że kolega miał rację a ja nie będę żałować swoej decyzji – mówiła w rozmowie z nami pani Ilona, w przerwie Festiwalu.

Jak co roku, sala elbląskiego teatru wypełniła się po brzegi dziećmi oraz ich najbliższymi. Przez dwa dni dzieci – zarówno przedszkolaki jak i ich starsi koledzy ze szkół podstawowych a nawet średnich, miały okazję zaprezentować na scenie małe formy teatralne i scenki rodzajowe. Nie zabrało również tańców ludowych, śpiewu i gry na tradycyjnych instrumentach. Jednym słowem, były to dwa dni pełne radości, kolorowych strojów, uśmiechu a zarazem zadumy i tęsknoty za ukochanym krajem.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Przekaż znajomym

    RelatedPost