Fot. PK

Fot. PK

Prezentacje muzyczne i sportowe, wykłady, doświadczenia, warsztaty, pokazy laboratoryjne, prezentacja sprzętu policyjnego oraz wiele innych atrakcji czekać będzie na elblążan już 25 maja w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu przy ul. Grunwaldzkiej, gdzie odbywać się będzie tegoroczna odsłona Festiwalu Nauki.

Na odwiedzających czekać będą m.in. gry i zabawy matematyczne, gry planszowe, roboty mobilne oraz pokazy skanowania obiektów do postaci 3D, turniej gry w sieci, zabawy z fizyką, domowe laboratorium kosmetyczne, konstrukcje geometryczne tworzone komputerowo, pokazy ratownictwa medycznego, doświadczenia przyrodnicze. Będzie można się dowiedzieć również m.in. czym jest geometria polowa i do czego służy; kiedy powstały i do czego służą szyfry; jak sterują komputery; czym jest beton i jakie ma właściwości oraz jakie tajemnice kryje w sobie telewizja.

Na niektóre zajęcia trzeba dokonać wcześniejszych rezerwacji, inne z kolei są dostępne dla wszystkich.

Więcej informacji o Festiwalu Nauki, szczegółowy opis poszczególnych działań jakie odbywać się będą w tym dniu oraz dane, gdzie należy się zgłaszać by potwierdzić swój udział w zajęciach, gdzie obowiązują wcześniejsze zapisy znaleźć można TUTAJ.

Festiwal Nauki PWSZ w Elblągu jest imprezą popularyzującą naukę. W latach ubiegłych organizowany był w naszej Uczelni pod nazwą Bałtycki Festiwal Nauki. Celem przedsięwzięcia jest przybliżenie społeczeństwu tematyki prowadzonych badań naukowych, zaznajomienie z osiągnięciami nauki oraz przedstawienie ich w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie, sprzyjającej rozbudzeniu ciekawości świata i radości jego poznania. Organizatorzy Festiwalu, w szczególności pragną zwrócić uwagę na społeczną przydatność badań prowadzonych w laboratoriach naukowych oraz poruszanych problemów.

Na odwiedzających czekać będzie wiele interesujących pokazów tj. wystawa sprzętu technik kryminalistycznych i wiele innych rozwijających kreatywność i rozbudzających ciekawość świata. Podczas warsztatów będzie można np. poznać budowę i zasady działania robotów mobilnych, wykonać mieszankę betonową, a także przenieść się w świat zaczarowanych wielościanów. Każdy będzie mógł przenieść się do magicznego świata fizyki, przeprowadzić niesamowite eksperymenty chemiczne i dowiedzieć się jaką moc ma energia słoneczna.

Przekaż znajomym