Fot. RS

Fot. RS

Zadania teoretyczne oraz praktyczne z zakresu ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy były częścią dzisiejszego (19 kwietnia) Miejskiego Warmińsko – Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbywał się w Zespole Szkół Mechanicznych w Elblągu. W zmaganiach wzięło udział pięć drużyn.

Zawody podzielone były na dwie części. Pierwsza z nich – teoretyczna, składała się z: testu wiedzy o ruchu drogowym, testu skrzyżowań oraz testu z historii polskiej motoryzacji. Po niej zawodnicy musieli zmierzyć się z zadaniami praktycznymi tj. sprawdzianem umiejętności przygotowania pojazdu do ruchu, udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej, wykonać jazdę sprawnościową samochodem z talerzem Stewarta jak również sprawdzić swoje umiejętności jazdy motorowerem po torze przeszkód.

Do rywalizacji stanęło pięć drużyn: Zespół Szkół Mechanicznych, Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych, Zespół Szkół Technicznych oraz Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług.

Po sprawdzeniu testów i zsumowaniu wszystkich konkurencji wyłoniono najlepszą drużynę turnieju. Została nią ekipa Zespołu Szkół Mechanicznych. Drugie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych a trzecie – Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących. Gratulujemy!

Przekaż znajomym