Już za niecały miesiąc

Bilety dostępne w kasie CSE

Już wkrótce Elbląskie Noce. Festiwal Piosenki Wartościowej – to jubileuszowa edycja Festiwalu, który już od 20 lat w jeden sierpniowy weekend zapewnia elblążanom sporą dawkę artystycznych doznań.

W tym roku Elbląskie Noce obchodzić będą jubileusz. Przez 20 lat Festiwal odbywał się w drugiej połowie sierpnia. Na początku scena stawała na Dziedzińcu Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Elblągu.

– W 2012 roku z powodu remontu Muzeum, Festiwal przeniesiony został na dziedziniec Centrum Sztuki Galeria EL, gdzie gościł przez dwa lata. Niestety pogoda coraz częściej nam nie sprzyjała. Sierpniowe wieczory były coraz chłodniejsze – wspomina Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.- W roku 2015 przenieśliśmy więc wydarzenia odbywające się w ramach Elbląskich Nocy do Kina Światowid i Teatru im. Aleksandra Sewruka.

Pierwszy dzień Festiwalu tradycyjnie należy do laureatów festiwali piosenki artystycznych, odbywających się w całej Polsce, a czasem nawet za granicą. Przez 18 lat laureaci rywalizowali o Księżycową Statuetkę. W 2015 roku organizatorzy zaprosili laureatów do udziału we wspólnym koncercie.

– Aranżacje przygotował Bartosz Krzywda i on objął kierownictwo muzyczne tego przedsięwzięcia. Reżyserii i prowadzenia podjęła się Monika Kowalczyk – Kogut. Udało nam się zrealizować dwa fantastyczne koncerty – w Elblągu i Pasłęku – opowiada Antoni Czyżyk.

Tak będzie i w tym roku, ale publiczność będzie też miała okazję zagłosować na najlepszego Laureata bo na jubileuszowej edycji zostanie wręczona wyjątkowa Księżycowa Statuetka.

– Warto przypomnieć, że na naszym Festiwalu o wygraną walczyli, m.in. Piotr Rogucki, Mela Koteluk, Joanna Liszowska czy Katarzyna Dąbrowska – dodaje Antoni Czyżyk. – A i w tym roku udało nam się zebrać bardzo różnorodną i utalentowaną grupę.

Od zawsze w programie Festiwalu było miejsce na ciekawe wydarzenia artystyczne – czasem refleksyjne i wymagające skupienia, najczęściej zabawne i pełne dobrego humoru.

– W sobotę i niedzielę, 20 i 21 sierpnia w Dużej Sali Kina Światowid będzie można posłuchać znakomitych tekstów Piotra Bukartyka w wykonaniu m.in. Katarzyny Żak, Artura Barcisia czy Krystyny Tkacz, a także zobaczyć spektakl „Hawaje, czyli przygody siostry Jany” w gwiazdorskiej obsadzie – z Dominiką Ostałowską, Darią Widawską i Przemysławem Sadowskim w rolach głównych – podsumowują organizatorzy.

XX Elbląskie Noce. Festiwal Piosenki Wartościowej odbędą się w dn. 19- 21 sierpnia, Koncert „Najlepsi z najlepszych” odbędzie się 19 sierpnia  godz. 19.00 na Scenie Miejskiej przy Placu Katedralnym, wstęp wolny.  Spektakl „Kaszana zdalnie sterowana” zaprezentowany zostanie w sobotę, 20 sierpnia o godz. 18.00 w dużej sali Kina Światowid,  cena biletu: 50 zł. Spektakl „Hawaje, czyli przygody siostry Jany” odbędzie się w niedzielę, 21 sierpnia o godz. 18.00 w dużej sali Kina Światowid, cena biletu: 65 zł.

Przekaż znajomym