W październiku Elbląg zmieni się w prawdziwą międzynarodową stolicę tańca

W październiku Elbląg zmieni się w prawdziwą międzynarodową stolicę tańca

Do Międzynarodowego Festiwalu Tańca BALTIC CUP pozostały jeszcze niemal dwa tygodnie, a na listach startowych można już obserwować zgłoszenia tancerzy z 19 krajów świata, w tym m.in. par z Chin i Izraela. Taneczny weekend pełen emocjonujących występów rozpocznie się w piątek, 16 października.

Entuzjastów tanecznej rywalizacji w najlepszym wydaniu już za dwa tygodnie czeka dużo emocji. Międzynarodowy Festiwal BALTIC CUP odbędzie się w dniach 16 – 18 października. Już teraz na listach jest ponad 233 startów, a zgłoszone pary pochodzą z Polski, Estonii, Litwy, Łotwy, Rosji, Czech, Szwecji, Ukrainy, Włoch, Malta, Węgier, Kazachstanu, Niemiec, Austrii, Chin, Hiszpanii, Bułgarii, Francji i Izraela.

– Tegoroczny Festiwal zapowiada się naprawdę ciekawie, listy zgłoszeń są jeszcze otwarte, a już po zgłoszonych parach widać, że to finaliści Mistrzostw Świata, czy Europy – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. – Spodziewamy się, że odwiedzi nas co najmniej 15 gwiazdkowych par, z rankingu 50 najlepszych par WDSF, co świadczy o tym, że to turniej naprawdę wysokiej rangi.

W październiku Elbląg zmieni się w prawdziwą międzynarodową stolicę tańca.

– BALTIC CUP jest obecnie nie tylko jedną z największych imprez tanecznych w Polsce, ale także wspaniałym widowiskiem na najwyższym poziomie – mówi Magdalena Czarnocka – Kaptur. – To, co odróżnia nas od innych Festiwali tanecznych to wyjątkowa oprawa muzyczna. Podczas gali – 30 osobowa Orkiestra Filharmonii z Grodna wraz z wokalistami, pod batutą Borysa Myagkova, tworzy na żywo przepiękną muzykę do pokazów finałowych.

W tym roku zawodom tanecznym towarzyszyć będą również inne działania, których ogniwem łączącym będzie szeroko rozumiany sport taneczny. Będą to seminaria, warsztaty, konferencje, zarówno dla zawodników, jak również dla trenerów, instruktorów i działaczy sportowych. Wszystko to odbywa się w ramach projektu „Let’s dance together!”.

Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP odbędzie się w Hali Centrum Sportowo- Biznesowego przy ul. Grunwaldzkiej 135. Bilety na BALTIC CUP są do nabycia w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.  Bilety dla osób powyżej 18 roku życia na trybuny kosztują 10 zł, osoby poniżej 18 roku życia obowiązują bezpłatne wejściówki, które należy odebrać w kasie.

Projekt „Let’s dance together” realizowany przy wsparciu Komisji Europejskiej w ramach Programu Erasmus+ Sport.

Impreza realizowana przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Przekaż znajomym