Fot. Kamil Zimnicki

Fot. Kamil Zimnicki

Już 28 września ruszy głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Elbląga 2015. Zwracamy się z prośbą do wszystkich elblążan o oddanie głosu na projekt dotyczący odnowienia muszli koncertowej w Bażantarni! Projekt zgłoszony przez PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Nadleśnictwo Elbląg.

Bażantarnia już od ponad 200 lat jest głównym terenem rekreacyjnym naszego miasta. To właśnie tutaj możemy odpocząć w ciszy, spokoju i pięknym naturalnym otoczeniu. Spotyka się tu wędrowców, rowerzystów, biegaczy i miłośników surwiwalu. To także miejsce, w którym organizowane są różnorodne wydarzenia i inicjatywy takie jak chociażby: „Półmaraton Bażant”, „Letni Salon Muzyczny” czy też „Soboty z przewodnikiem”.

W sezonie letnim w muszli koncertowej odbywa się bardzo wiele koncertów i wydarzeń przyciągających elblążan i turystów. Miejsce obecnie wymaga odnowienia i uporządkowania, dlatego też w ramach Budżetu Obywatelskiego 2015 (zadania ogólnomiejskie), PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Nadleśnictwo Elbląg złożyło wniosek na renowację muszli koncertowej i terenu do niego przylegającego (wymiana nawierzchni placu przez muszlą, odnowienie ławek etc).

Przekaż znajomym