Fot. KMP Elbląg

Fot. KMP Elbląg

Prewencja kryminalna to zapobieganie przestępstwom. Policjanci z tego właśnie wydziału spotykają się z dziećmi oraz młodzieżą szkolną i edukują zapobiegając jednocześnie przestępstwom. Wczoraj w  Szkole Podstawowej nr 18 w Elblągu odbyło się spotkanie edukacyjne na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich. W spotkaniu wzięło udział 25 uczniów jednej z VI klas.

Prewencja kryminalna to wszystkie działania mające na celu zmniejszenie ilości przestępstw poprzez ograniczenie okazji do ich popełniania. Mundurowi z Elbląga zajmujący się profilaktyką odwiedzają szkoły podstawowe, średnie oraz są wszędzie tam gdzie mogą edukować dzieci i młodzież również w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W swoim zakresie działań policjanci mają zapobiegać zagrożeniom. I tak się dzieje. Funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką potrafią nie tylko znaleźć przyczynę popełnionych przestępstw, ale wiedzą także w jaki sposób im zapobiegać. Potrafią dostrzegać objawy zjawisk kryminogennych oraz cechy osób i ludzi zagrażających bezpieczeństwu.

Mówią o dopalaczach, narkotykach, alkoholu. Edukują młodzież z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W najbardziej zrozumiały sposób tłumaczą na czym polega odpowiedzialność prawna nieletnich – tak też było podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej nr 18 w Elblągu.

Przekaż znajomym