Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

W sobotę, 21 maja odbędzie się siedemnasta już edycja Ogólnopolskich Konfrontacji Tanecznych. Od dziś formacje, mini formacje, duety i soliści mogą zgłaszać chęć udziału w turnieju tańca nowoczesnego.

Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne to impreza, która odbędzie się po raz siedemnasty. Co roku, w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, skupia ona liczną grupę miłośników różnych stylów tanecznych.

– W tym roku inaczej przedstawiają się kategorie taneczne, w których mogą startować uczestnicy – mówią organizatorzy. – Jest ich cztery. W pierwszej prezentować się będą wykonawcy disco-dance, cheerleaders oraz dance hall, w drugiej hip-hopu, trzecia kategoria skierowana jest do tancerzy tańca klasycznego, a ostatnia to inne formy tańca, w których zgłaszać się mogą m.in. wykonawcy tańca współczesnego.

W imprezie udział wziąć mogą formacje, miniformacje, duety. W kategorii hip-hop i taniec współczesny przewidziani są także soliści. Turniej rozegrany zostanie w trzech kategoriach wiekowych: do 11 lat, 12 – 15 lat, pow. 15 lat.

Wykonawców oceniać będzie 5-osobowa komisja sędziowska.

– Do tej pory w komisji mieliśmy 3 osoby – mówi Joanna Karpiuk z Centrum Tańca „Promyk”. – Aby występy były oceniane jak najbardziej obiektywnie postanowiliśmy zwiększyć grono sędziów. Wśród jury będą specjaliści od różnych stylów tanecznych. Sędziowie przyjadą do nas z Gdańska, Łodzi i Warszawy.

Turniej rozpocznie się o godz. 10:00. Cena biletu dla publiczności wynosi 10 zł.

Karty zgłoszenia wraz z załącznikiem do ZAIKS-u można składać do 12 maja mailem (promyk@swiatowid.elblag.pl), faksem (55 611 01 30) lub korespondencyjnie na adres: Centrum Tańca  „Promyk” ul. Browarna 80, 82-300 Elbląg.

Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne są tu: http://swiatowid.elblag.pl/pl/aktualnosci/taniec/ogolnopolskie-konfrontacje-taneczne-zg-o-swoj-udzia/.

Organizatorami zawodów są Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” oraz Stowarzyszenie „Jantar”.

Przekaż znajomym