Fot. Rafał Sułek

Fot. Rafał Sułek

Koncerty na scenie głównej przy Ratuszu Staromiejskim, Offroadowy Elbląg, pokazy magii, Maraton Fitness, walki rycerskie, planszówkowy zawrót głowy oraz szereg atrakcji w szkołach, pubach i restauracjach. To tylko niektóre z wielu atrakcji jakie odbywają się w naszym mieście z okazji 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zobacz, co się będzie działo!

Cały czas trwają licytacje. Z godziny na godzinę przybywa zarówno aukcji jak i złotówek na koncie elbląskiego sztabu. Więcej szczegółów o aukcjach TUTAJ Czy i w tym roku uda się pobić rekord? Na odpowiedź, trzeba jeszcze trochę poczekać. Już dziś jednak wiemy, co będzie się działo w naszym mieście podczas tegorocznego Finału.

Co na scenie?

W tym dniu na scenie zagrają: Szkoła Jamaha (od 14:00 do 14:45), Bind Box (od 15:00 do 15:45), Julia Olędzka, finalistka Mam Talent (od 16:00 do 16:45), Fumez (od 17:00 do 17:45), Runika (od 18:00 do 18:45) oraz Gracjan Kalandyk (od 19:00 do 19:45).

O godzinie 20:00 niebo nad Elblągiem rozświetli Światełko do Nieba, nie zabraknie również tortu fundowanego przez dyrekcję Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.

Całość poprowadzi Łukasz Brzostek.

Poza sceną też wiele się będzie działo

Offroadowy Elbląg na Modrzewinie, event „Czarujemy na WOŚP” w Centrum Handlowym Ogrody, Charytatywny Maraton Fitness, walki rycerskie, planszówkowy zawrót głowy oraz szereg atrakcji w szkołach, pubach i restauracjach. To wszystko już od 12 do 16 stycznia w ramach tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Poniżej opisujemy wydarzenia, które zadzieją się w Elblągu i okolicach w najbliższych dniach. Warto również dodać, że nie jest to ostateczna ilość eventów, gdyż jak informują nas organizatorzy cały czas wszystko się zmienia. Szczegóły z pewnością na stronie elbląskiego WOŚP oraz na ich profilu na Facebooku.

14 – 15.01 (Modrzewina) – Offroadowy Elbląg – W tym roku wydarzenie podzielone zostało na dwie części. Pierwsza z nich, to tzw „Black Jack”, czyli 21-godzinny pojedynek, który w większości odbędzie się w ciemnościach. Załogi ruszają na trasy w sobotę w samo południe. Zdanie kart przewidziane jest na niedzielę na godz. 9.00 Przygotowane zostaną 2 trasy, na których uczestnicy zmierzą się w klasach: quad, wyczyn, turystyk, extreme elektryk, extreme mechanik. Przez cały czas działało będzie zaplecze z ciepłymi napojami i posiłkiem dla z członków załóg.

A w niedzielę, Ci, którzy zdecydują się przyjechać do nas tylko na jeden dzień wyruszą na trasy o godzinie 10.00 i będą rywalizować w dwóch klasach: turystyk oraz extreme. Po zakończeniu na wszystkich uczestników czekać będzie muzyka, ognisko, grochówka, kiełbaska oraz gorąca kawa i herbata. Koszt uczestnictwa w niedzielnym spotkaniu to 100 zł wrzucone do puszki wolontariuszy WOŚP. Organizatorzy przewidują również szereg atrakcji, z których chętnie skorzystają nie tylko dorośli ale też dzieci.

14.01-15.01 Weekendowe granie z CKP – W najbliższą sobotę i niedzielę (14, 15 stycznia) Centrum Kształcenia Praktycznego (CKP) zaprasza usługi fryzjerskie i wybrane usługi na Stacji Diagnostycznej/Mechanice Pojazdowej. Zebrane w ten sposób środki zasilą konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Więcej szczegółów TUTAJ

15.01. (CH Ogrody) – Czarujemy na WOŚP – Tego dnia w godzinach od 12:00 do 16:00 na odwiedzających czekać będą licytacje, magia i iluzja na żywo (Bartosz Szubert, Maciej Kozłowski, Krzysztof Skrobotun, Karol Sanetti), pokazy zumby.

Podczas Wielkiego Finału nie zabraknie również szkół, które przygotowały szereg atrakcji wśród nich m.in. pokaz tańca nowoczesnego Destination (SP 21), licytacje i sprzedaż wyrobów rękodzielniczych wykonanych przez uczniów i nauczycieli oraz nauka wiązania węzłów żeglarskich (Gimnazjum nr 2), Charytatywny Maraton Fitness na rzecz WOŚP (Gimnazjum nr 9), Bal Karnawałowy połączony z meczem koszykówki (SP 15), kiermasze, licytacje i występy artystyczne odbędą się poza tym w: Przedszkolu nr 3, SP 4, SP 12, SP 14, SP 15, SP 16, SP 18, SP 19, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 7, SOSW nr 1, Zespole Szkół nr 1, Zespole Szkół nr 3, Zespole Szkół Zawodowych, Zespole Szkół Mechanicznych i Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych.

Z Orkiestrą grają również Morsi, którzy kwestować będą w Stegnie na Plaży Głównej w godzinach od 11:00 do 16:00. Z elbląskim sztabem gra również SP nr 1 w Gronowie Górnym, gdzie odbędą się licytacje na rzecz orkiestry oraz Gminny Ośrodek Kultury w Tolkmicku, gdzie odbędą się prezentacje artystyczne dzieci, młodzieży oraz dorosłych z sekcji działających w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tolkmicku, Przedszkola Publicznego, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

Na terenie Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu z kolei odbędą się inscenizowane walki rycerskie przygotowane przez Elbląską Szkołę Fechtunku Fortis.

Swoje datki do puszek wrzucać będzie można również m.in. w Pubie Fair Play, Pubie Czarny Kot, Pubie Biblioteka, Pubie Sąsiedzi, Pubie West Side, Pubie Jaszczur, Pubie Prohibicja oraz Special Pubie.

Ewelina Ochińska

Przekaż znajomym