Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Old Jazz znowu zabrzmi nad Tugą. Koncert, podczas którego wybrzmią najsłynniejsze jazzowe utwory będzie składać się z występów Krystyny Durys & Durys Band i oczywiście Fila Band. Old Jazz 4 lutego o godz. 19.00. Wstęp wolny za okazaniem wejściówki. Wejściówki są dostępne w sekretariacie Żuławskiego Ośrodka Kultury.

Krystyna Durys- wokalistka jazzowa, zafascynowana również brazylijską sambą i bossa novą. Wykonuje standardy jazzowe w klimacie Elli Fitzgerald, Billy Holiday, Patti Austin. W latach 2007 – 2015 była solistką formacji Jazzy2, Set Trio Tadeusza Hofmana, Aire Flamenco oraz Riverboat Ramblers Swing Orchestra. Od 2015 roku współpracuje z formacją Take It Easy wybitnego jazzmana Przemka Dyakowskiego. Od 2012 roku wraz ze swoim kwintetem Durys Band wykonuje standardy jazzowe oraz muzykę brazylijską (sambę i bossa novę). Obecnie przygotowuje się do nagrania swojego pierwszego solowego albumu Krystyna Durys – Tribute To Ladies Of Jazz.

Krystyna Durys to nie tylko wokalistka. To również założony przez nią Durys Band. Zespół, który od lat towarzyszy jej na koncertach. W ich repertuarze poza klasykami jazzowymi i muzyką brazylijską znajdują się również polskie przeboje przedwojenne.

Skład zespołu:

Krystyna Durys – wokal

Edward Rykaczewski – saksofon tenorowy, klarnet, flet poprzeczny, puzon, trąbka

Artur Jurek – piano

Jarosław Stokowski – kontrabas

Adam Zagrodzki – perkusja

Fila Band – nowodworski zespół jazzowy, półfinalista programu Must Be The Music. W różnych składach na muzycznej scenie istnieje już od ponad 20 lat.

Żuławski Ośrodek Kultury

ul. Sikorskiego 21

Nowy Dwór Gdański

zok@zok-ndg.pl

www.zok-ndg.pl

Przekaż znajomym