Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

W każdym sezonie artystycznym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej najmłodsza publiczność ma swoje stałe miejsce. Tym razem chcemy zaprosić wszystkie dzieci wraz z rodzicami i opiekunami na Koncert Familijny „Opera jak z Bajki”. Odkryjcie z nami sekrety muzyki klasycznej i dźwięki operowych arii.

Koncerty dla dzieci w ciekawy i efektowny sposób przedstawiają różne gatunki muzyki. Jesteśmy przekonani, że na kontakt z nią nigdy nie jest za wcześnie. W związku z tym zapraszamy do rodzinnego spędzenia czasu, wsłuchując się w najpiękniejsze XIX-wieczne arie operowe.

„Opera jak z bajki” to koncert, który łączy pokolenia. Zabawny i edukacyjny scenariusz tego muzycznego spektaklu „zaczaruje” zarówno rodziców jak i dzieci. Dlaczego? W Sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych wystąpią trzy zjawiskowe solistki z zespołu „Les Femmes”. Wraz z pianistą Łukaszem Jankowskim oraz Elbląską Orkiestra Kameralną, po batutą maestro Piotra Jamioła, zaproszą publiczność do podróży przez niezwykły świat opery.

Dzieci z pewnością będą zachwycone barwnymi strojami wykonawców, zabawnymi rekwizytami oraz zwrotami akcji. W programie znajdą się bowiem historie Kopciuszka, Jasia i Małgosi czy dzielnego Rycerza, walczącego ze smokiem. Dzieci wezmą również aktywny udział w tworzeniu przedstawienia.

Koncert Familijny „Opera jak z Bajki”

Poniedziałek, 19.03.2018, godz. 18:00, sala koncertowa ZPSM w Elblągu

Bilety: 25 zł osoba dorosła, 10 zł dziecko

Rezerwacje w Biurze Koncertowym, Ratusz Staromiejski, Start Rynek 25, pod numerem 55 237 47 49 SMS-owo 513 095 840 lub www.eok.elblag.eu. Honorujemy Kartę Dużej Rodziny

Wykonawcy:

Zespół „Les Femmes”:

Piotr Jamioł – dyrygent

Łukasz Jankowski – fortepian

Elbląska Orkiestra Kameralna

W programie m.in.:

N. Isouard – duet brzydkich sióstr Kopciuszka z opery „Kopciuszek”

J. Massenet – aria Kopciuszka z opery “Kopciuszek”

H. Purcell – duet czarownic z opery “Dydona i Eneasz”

R. Wagner – aria z opery „Walkiria”

W.A. Mozart – tercet Dam z opery „Czarodziejski flet”

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik

Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o., Sp. J.

Przekaż znajomym