Fot. nadesłane/CSE Światowid

Fot. nadesłane/CSE Światowid

Już dziś, 17 grudnia w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” odbędą się zmagania taneczne skierowane do par z Polski Północnej.

Na zawody zgłosiły się pary tańca towarzyskiego z 24 klubów z różnych miast w tym: Olsztyna, Gdańska, Gdyni, Sopotu, Rumi, Chojnic, Płocka, Iławy, Morąga, Tczewa, Bydgoszczy, Torunia, Słupska, Inowrocławia, Kwidzyna, Konina, Starogardu Gdańskiego, Pruszkowa.

Podczas turnieju prezentować się będą tancerze w różnym wieku od 8 lat do lat kilkunastu o różnym zaawansowaniu tanecznym. Turniej rozegrany zostanie w trzech blokach. Pierwszy rozpocznie się o godz. 11:00 i podczas bloku zaprezentują się początkujący tancerze w kombinacji obu stylów w kategoriach: 8-9 F, 10-11 F, 12-13 F, 10-11 E, 12-13 E, 14-15 E.

Drugi blok rozpocznie się o godz. 14:00. Tancerze rywalizować będą oddzielnie w stylu standardowym i latynoamerykańskim w kategoriach: 10-11 D, 12-13 D, 14-15 D, 12-13 C, 14-15C, pow. 15 E. Ostatni blok, o godz. 17:00 rozegrany zostanie w kategoriach open w obu stylach w podziale wiekowym: do 9 lat, 10-11, 12-13, 14-15, 16-18.

Rywalizację oceni 9 osobowa komisja sędziowska, w skład, której wchodzą sędziowie z Olsztyna, Sopotu, Gdyni, Elbląga, Torunia. Zawodnicy walczyć będą o znalezienie się w finałach, a następnie na podium, a także o punkty, które dają szanse na awans do wyższej klasy tanecznej.

– Zawody taneczne rozgrywane są w duchu sportowej rywalizacji z zachowaniem zasad fair play – mówi Magdalena Czarnocka – Kaptur, Prezes Stowarzyszenia Jantar – Kształtuje to u dzieci i młodzieży system wartości niezbędnych w dorosłym życiu oraz w dalszej karierze sportowej. Zawodnicy przygotowywani są również do tego jak godnie odebrać zwycięstwo i przyjąć porażkę. Taniec to dyscyplina, która uczy pracy zespołowej (w parze) a jednocześnie wyrabia nawyki zdrowego współzawodnictwa indywidualnego.

Zawody taneczne dofinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Przekaż znajomym