PANI-JEZIORA

– Godzina rozpoczęcia przedostatniej transmisji z The Metropolitan Opera – „Pani Jeziora” uległa zmianie. W sobotę, 14 marca, przekaz z Nowego Jorku zaczniemy o godz. 17.55 – mówi Natalia Piotrowska, kierownik Kina „Światowid”.

Joyce DiDonato i Juan Diego Flórez to główni artyści pokazu belcanto Rossiniego „Pani Jeziora”, który ma swoją premierę w The Metropolitan Opera w sezonie 2014-2015. DiDonato ujrzymy w tytułowej roli Eleny, młodej kobiety prześladowanej przez dwóch mężczyzn, zaś Flóreza zobaczymy jako Giacomo, życzliwego króla Szkocji. Ponadto, na scenie wystąpią Daniela Barcelona w męskiej roli Malcolma, John Osborn jako Rodrigo oraz Oren Gradus jako Duglas. Sztuka została wyreżyserowana przez Oaula Currana, w koprodukcji z Santa Fe Opera, natomiast dyryguje Michele Mariotti.

Stali bywalcy projekcji w ramach The Metropolitan Opera już wiedzą, że dzięki satelitarnemu połączeniu dokładnie to, co grane jest na deskach nowojorskiego teatru mogą oglądać także widzowie Kina „Światowid”. Podobne transmisje odbywają się w tym samym czasie także w innych miastach Polski, a wszyscy widzowie mają okazję wziąć udział w konkursie organizowanym przez dystrybutora.

– Zwycięzca wraz z osobą towarzyszącą obejrzy spektakl na scenie The Metropolita Opera – mówi Natalia Piotrowska, kierownik Kina „Światowid”. – Wystarczy tylko jeden bilet, ale większa ich ilość zwiększa szansę wygranej. Należy także zarejestrować się na stronie www.nazywowkinach.pl i śledzić newslettery wysyłane przez dystrybutora. Znajdą się w nich pytania, na które trzeba będzie odpowiedzieć.

Zwycięzca otrzyma dwuosobowe zaproszenie na jeden ze spektakli The Metropolitan Opera w sezonie 2015–16. Organizator zapewnia też dla dwóch osób bezpłatne: wizy, przelot samolotem i hotel w Nowym Jorku.

– Konkurs ogłoszony przez dystrybutora jest dla wszystkich widzów z całej Polski, a dla widzów Kina „Światowid” przygotowaliśmy niespodzianki – upominki, które rozlosujemy 25 kwietnia. Tego dnia odbędzie się ostatnie spotkanie w ramach The Metropolita Opera 2014 – 2015 i będzie można obejrzeć opery „Rycerskość wieśniacza” oraz „Pajace”.

Bilety na The Metropolitan Opera (w cenach: 50 zł normalny i 40 zł ulgowy) dostępne są online (www.swiatowid.elblag.pl  w zakładce KUP/REZERWUJ BILET) lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Więcej informacji można uzyskać pod numerem: 55 611 20 56/76 lub pisząc na adres:kino@swiatowid.elblag.pl.

Przekaż znajomym