Zapowiada się bardzo interesująco

Zapowiada się bardzo interesująco

Dobra wiadomość dla mieszkańców! Park Dolinka będzie zmodernizowany w ramach programu Współpracy Transgranicznej Polska – Rosja 2014 – 2020.Partnerem naszego miasta w projekcie będzie Kaliningrad.

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski rozmawiał już w tej sprawie z wicemerem Kaliningradu Siergiejem Mielnikowem. Władze Kaliningradu mają gotową dokumentację na modernizację Parku Aschmanna – zabytkowego, leżącego niedaleko centrum, kompleksu parkowego.

Oba pomysły dotyczą modernizacji parków z uwzględnieniem funkcji rekreacyjno-wypoczynkowej. Wstępne założenia zagospodarowania Parku Dolinka, które powstały między innymi na podstawie wniosków mieszkańców zakładają, zgodnie z nowoczesnymi trendami urbanistycznymi, stworzenie stref funkcjonalnych, w których znajdą się między innymi: plaża przy wodospadzie, park linowy, plac zabaw, tor saneczkowy, miasteczko rowerowe, zaciszne miejsce dedykowane seniorom z zadaszoną wiatą do organizowania imprez integracyjnych, mała gastronomia. Znaczącym elementem projektu będzie również modernizacja amfiteatru.

– Zależy nam na tym, aby Park Dolinka, który jest wyjątkowy dla elblążan znowu tętnił życiem i był miejscem atrakcyjnym dla wszystkich – od tych najmniejszych po seniorów. W połączeniu z planowanym do rewitalizacji kąpieliskiem miejskim stworzylibyśmy kilkunastohektarową, nowoczesną przestrzeń do rekreacji i wypoczynku – podkreśla Witold Wróblewski Prezydent Elbląga.

Nabór wniosków do Programu Współpracy Transgranicznej Polska –Rosja 2014-2020 rozpocznie się w pierwszym kwartale 2017 r. Maksymalny koszt projektu to 2,5 mln EUR. Dofinansowanie może wynieść nawet 90%.

W grudniu m.in. ten temat będzie szczegółowo omawiany na spotkaniu Prezydenta Witolda Wróblewskiego z merem Kaliningradu Aleksandrem Jaroszukiem.

Przekaż znajomym