tadek

W elbląskim Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących już jutro i pojutrze (13 i 14 lutego) zrealizowany zostanie projekt mający na celu przedstawienie idei patriotyzmu w sposób przystępny i atrakcyjny dla młodzieży. Stąd też odbędą się warsztaty muzyczne prowadzone przez raperów oraz koncert rapera Tadek Firma Solo. Wystąpi również Bosski.

Projekt ma na celu uświadomienie młodzieży, że wolność ich Ojczyzny okupiona jest ofiarą życia wielu wspaniałych ludzi i skierowany jest do uczniów elbląskich szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, najbardziej bezpośrednimi beneficjentami tego projektu jest kilkudziesięcioosobowa grupa złożona z członków elbląskich kapel młodzieżowych. Ma on również na celu pokazanie, na bazie kilku konkretnych życiorysów (np. rotmistrza Witolda Pileckiego), że Ojczyzna- walka o jej dobro, rozwój i niezależność – łączyła się z dramatycznymi decyzjami, z rezygnacją z osobistego szczęścia. Zainspirowanie młodych ludzi do myślenia o wolnej Polsce z szacunkiem, właśnie w hołdzie za poległych życie. Zdopingowanie ich do „walki” o dobro ojczyzny poprzez rozwijanie swoich zdolności i pasji, bo właśnie tacy ludzie – dobrze wykształceni, kreatywni i dojrzali w swoich poglądach– są bogactwem każdego kraju.

Sens przesłania nawiązuje również do zbliżającego się Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych (1 marca).

Pomysłodawcami przedsięwzięcia są pracownicy Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących Małgorzata Krasowska oraz Mariusz Krajewski.

Co się będzie działo:

– 13.02.2014r.- przeprowadzone zostaną warsztaty (dla członków młodzieżowych kapel) dotyczące tworzenia tekstów piosenek, sposobów szukania inspiracji i wyrażania siebie poprzez muzykę.; warsztaty poprowadzą raperzy Tadeusz Polkowski (znany jako Tadek Firma Solo) i Roman Lachowolski (Bosski), którzy – w ostatnich latach – tworzą tzw. rap patriotyczny,

– 14.02.2014r.- zorganizowany zostanie koncert Tadka i Bosskiego, którego hasłem przewodnim będzie nazwa projektu „Patriotyzm nie jest śmieszny!”; utwory wykonywane w czasie koncertu opowiadać będą o ludziach, którzy poświęcili życie w obronie wolności Ojczyzny, a później zostali skazani na śmierć w okresie PRL- u, np. rotmistrz Witold Pilecki, generał August Fieldorf „Nil”. W czasie koncertu przewidziany jest również występ jednego z młodzieżowych zespołów biorących udział w warsztatach.

Sponsorami projektu są: Fundacja BZWBK, Pensjonat MF (Elbląg); wsparcia organizacyjnego udzielił również Departament Kultury, Turystyki i Sportu UM Elbląg.

Oprac. RS

Przekaż znajomym