cochise

Już w najbliższą sobotę (24 stycznia) w pubie Sąsiedzi, kolejna gratka dla miłośników dobrego gitarowego grania. W tym dniu na scenie stanie zespół Cochise z Pawłem Małaszyńskim na wokalu. Jako support zagra elbląsko-trójmiejska grupa Uncle Jeyphon. Bilety w cenie 20 złotych (w dniu koncertu 30 złotych) do nabycia w lokalu.

Uncle Jeyphon

Kapela z północnej Polski (Gdańsk, Elbląg), której muzyka stanowi autorską koncepcję przedstawiającą zupełnie nowy punkt widzenia na powszechny gatunek muzyczny jakim jest rock.

Ich twórczość posługuje się estetyką rockową na sposób swego rodzaju spoiwa. Zespół nie jest zamknięty w żadnym wąskim nurcie, co sprawia, że jego muzyka jest specyficzna – może być interpretowana na różne sposoby, prowokować do czynnego odbioru i generalnej refleksji. W Uncle Jeyphon ważne jest jednak, aby razem z tym założeniem nie ograniczać zwykłej przyjemności słuchania – stąd w ich repertuarze można znaleźć zarówno szybkie, energiczne, mocno brzmiące piosenki jak i piękne, pełne harmonii ballady.

Chłopaki nie unikają szokowania i ekstrawagancji – jednak te zjawiska nie są przez nich usilnie poszukiwane i w odróżnieniu od dzisiaj modnego podejścia – nie są też celem twórczości.

Muzyka zespołu jest mieszanką szerokiego spektrum inspiracji, którymi każdy z członków kapeli kierował się podczas własnego muzycznego rozwoju. Widać wpływy głównie lat 70′ i 90′ oraz autonomicznych poszukiwań, nierzadko pozamuzycznych – znajdujących jednak ostatecznie ujście w formie dźwięków.

Wczesne początki ich twórczości sięgają 2007 roku, gdy 5 początkujących muzyków zebrało się w celu stworzenia czegoś nowego na panującym rynku muzycznym. Niespełna rok później zespół debiutuje na scenie elbląskiego festiwalu Elbląg Rocks Europa i zdobywa główną nagrodę festiwalu. W pierwszej połowie 2010 roku, po przerwie związanej z brakiem perkusisty, pełen świeżości i nowych pomysłów Uncle Jeyphon reaktywuje się z nowym, dynamicznym bębniarzem na pokładzie. W 2012 grają jako „gwiazda” na ERE. Pod koniec 2014 roku wydaje swój debiutancki album, BORDERLINE LOVEDANCE,

http://www.unclejeyphon.pl/

https://www.facebook.com/UncleJeyphon/info?tab=page_info

Skład:

Oskar Bork – wokal

Piotr Smorczewski – gitara

Przemysław Wąsowski – bas

Marcin Sułek – perkusja

COCHISE

Zespół powstał w 2004 roku w Białymstoku. Muzyka jaką grają to połączenie rocka, metalu i grunge’u. Dorobek zespołu, poza debiutanckim demo „9”, obejmują: płyta „Still Alive” (2010 r.) , cover Danzig’a „Lick the blood off my hands”, który ukazał się na kompilacji „Tribute to Danzig – Dark side of the blues” (2010 r.) oraz płyta „Back to Beginning” (2012 r. Mystic Production).
10 lutego 2014 roku premierę miała trzecia płyta „118”, której wydawcą jest Metal Mind.

Cochise grali na wielu znanych i cenionych festiwalach takich jak: Węgorzewo , Cieszanów Rock Festiwal, Seven Festiwal, Impact Festiwal…

Zespół jest w trasie koncertowej po Polsce Północnej i będzie to ich 1-szy koncert w Elblągu.

Skład:

Paweł Małaszyński- wokal

Wojtek Napora – gitara

Radek Jasiński – bas

Czarek Mielko – perkusja.

https://www.facebook.com/pages/Cochise/152191101488697

http://www.cochise.pl/

Przekaż znajomym