Po pijaku lepiej nie jeździć!

Po pijaku lepiej nie jeździć!

Policjanci z wydziału ruchu drogowego elbląskiej komendy zatrzymali do kontroli 46-latka, który kierował oplem astrą. Okazało się, że jest on pijany. Dalej już nie pojechał. Teraz odpowie przed sądem. Ukarano także innego mężczyznę za kierowanie bez uprawnień. Wyrok zapadł 1 kwietnia.

Pierwsza z wymienionych sytuacji miała miejsce wczoraj około godziny 6.00 rano w okolicy ul. Narciarskiej. 46-letni mężczyzna, którego zatrzymali policjanci poruszał się oplem astrą. Od razu podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie alkotestem wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna dalej już nie pojechał. Teraz odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

1 kwietnia zapadł też wyrok w sprawie pewnego 24-latka. Pod koniec lutego został on zatrzymany do kontroli drogowej. Było to przy ul. Mazurskiej. 24-latek kierował renault laguną nie posiadając uprawnień. Policjanci skierowali wniosek do sądu o ukaranie mężczyzny. Ten 1 kwietnia wydał wyrok wobec 24-latka: 1,5 roku zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna musi także zapłacić grzywnę w wysokości 1000 złotych.

Przekaż znajomym