Fot. RS

Fot. RS

Pokazy, doświadczenia, warsztaty i wykłady a wszystko to, wokół ciekawych zagadnień związanych z ekonomią, informatyką, biologią, chemią, fizyką, matematyką, geografią oraz tematyką dotyczącą nauk prawnych, medycznych, kultury fizycznej, nauk o sztukach pięknych. Tak w największym skrócie opisać można kolejną już edycję pikniku edukacyjnego organizowaną przez PWSZ Elbląg.

Tegoroczna edycja odbędzie się 26 kwietnia w godzinach od 9:00 do 14:00 w budynku uczelni przy ul. Grunwaldzkiej. Festiwal jest adresowany do szerokiego grona społeczeństwa naszego regionu, niezależnie od wykształcenia i wieku. Organizatorzy zapraszają zarówno przedszkolaków jak i uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i dorosłych słuchaczy. Celem Festiwalu jest przybliżenie społeczeństwu tematyki prowadzonych badań naukowych, zaznajomienie z osiągnięciami nauki oraz przedstawienie ich w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie, sprzyjającej rozbudzeniu ciekawości świata i radości jego poznania.

W tym roku na odwiedzajacych czekać będą m.in. stoiska gdzie będzie można obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą regionalnych potraw, programowanie robotów, warsztaty z kryminalistyki, techniki skanowania obiektów, prezentacja broni laserowej, warsztaty grafiki i multimediów, warsztaty z tworzenia „zwierzątek” z papieru, łamigłówki matematyczne, tajemnice szyfrowania, origami, roboty, kraby i ich świat, tworzenie za pomocą różnych technik chemicznych kolorowych barw, fizyka od fantastycznej strony, ciekawe doświadczenia dla każdego oraz możliwość zwiedzenia wozów strażackich.

Szczegółowy program tegorocznego pikniku z opisanymi stoiskami znaleźć można TUTAJ. Warto również zwrócić uwagę na to, że na niektóre z atrakcji obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Wstęp oczywiście wolny.

Przekaż znajomym