Fot. pixabay.com

Fot. pixabay.com

4 grudnia 2019 w środę z wizytą w Elblągu przebywać będzie delegacja z Ambasady Stanów Zjednoczonych. Podczas 4 spotkań pani Konsul Vera Partem omówi tematy skierowane do studentów, młodzieży oraz osób zainteresowanych wyjazdem do USA.

Pani Konsul urodziła się na Ukrainie we Lwowie, a emigrując do USA podróżowała przez Polskę stąd nasz kraj jest jej emocjonalnie bliski i biegle mówi po polsku, rosyjsku, ukraińsku i angielsku. Poniżej pełna informacja – terminy i lokalizacje spotkań – można nas łapać na każdym spotkaniu. Prelekcja pani Konsul jest zawsze na początku, trwa 15 minut i można ją nagrywać video, zgrywać dźwięk i robić zdjęcia.

Konsul z Ambasady USA w Elblągu: środa 4 grudnia 2019

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Camp Counselors USA-Poland – partner Departamentu Stanu zapraszają na spotkania z dyplomatą amerykańskim. Pani Konsul Vera Partem omówi 3 tematy istotne dla studentów, uczniów oraz wszystkich zainteresowanych wyjazdami do USA:

– programy wyjazdów wakacyjnych, niekolidujących z zajęciami w roku akademickim lub szkolnym

– możliwości edukacyjne w Stanach: studia wyższe oraz szkoła średnia

– zniesienie wiz turystycznych: jak w praktyce wygląda ruch bezwizowy między Polską i Stanami

Pani Konsul odpowie także na wszelkie pytania – mogą być zadane w języku polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim i ukraińskim.

Terminy i miejsca spotkań:

środa 4 grudnia 2019

11:00 PWSZ Instytut Pedagogiczno-Językowy, Czerniakowskiej 22 Szczegóły TUTAJ

13:00 II LO, Królewiecka 42 Szczegóły TUTAJ

14:30 I LO, Pocztowa 2 Szczegóły TUTAJ

Prelegenci:

Vera Partem, Vice Konsul, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie
Vera Partem jest vicekonsulem w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Urodziła się na Ukrainie we Lwowie i wyemigrowała do Filadelfii. Jej rodzina otrzymała azyl polityczny z powodu prześladowań komunistycznych. Jako młoda emigrantka w drodze do Stanów Zjednoczonych podróżowała przez Warszawę, gdzie po 25 latach wróciła do służby jako dyplomata. Wcześniej pani Partem pełniła funkcję oficera politycznego w Kazachstanie w latach 2016–2018. Odpowiadała przede wszystkim za demokrację, prawa człowieka i problemy uchodźców, a także za zmieniający się krajobraz społeczny i religijny kraju. Jest absolwentką University of Pennsylvania, gdzie uzyskała tytuł magistra administracji publicznej i polityki, oraz Uniwersytetu Lehigh, gdzie uzyskała podwójne stopnie z biologii i komunikacji międzynarodowej. W 2011 roku Pani Partem ukończyła stypendium Fulbright-Hays w Tbilisi w Gruzji. W 2013 roku Pani Partem została laureatką prestiżowego stypendium Thomasa R. Pickeringa do Spraw Zagranicznych z Departamentu Stanu USA za zaangażowane w reprezentowanie interesów Ameryki za granicą oraz odzwierciedlenie różnorodności i doskonałości społeczeństwa amerykańskiego. Pani Partem dołączyła do Departamentu z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w pracy międzynarodowej w sektorze prawnym i non-profit. Z sukcesem ukończyła dwa staże w Departamencie: jedno w Biurze Spraw Europejskich i jedno w Biurze Organizacji Międzynarodowych przy Misji USA przy ONZ w Genewie. Pani Partem biegle włada językami ukraińskim, rosyjskim i angielskim, a komunikatywnie mówi po niemiecku i po polsku.

Bożena Magdziak, sekcja konsularna Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie

Marek Witkowski, ambasador programów wakacyjnych, Camp Counselors USA – Poland

Marek Witkowski od 11 lat zajmuje się wyjazdami studentów i uczniów do Stanów Zjednoczonych. Osobiście zatrudnił 659 osób; współpracuje z 1134 pracodawcami na terenie USA. Jest ekspertem w 3 obszarach: studia w USA, szkoła średnia w Stanach oraz programy wymiany wakacyjnej. Doradza jak wykorzystać pobyt w Stanach do budowania kariery zawodowej.

Przekaż znajomym