Pociąg nie poczeka

Pociąg nie poczeka

W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny. W niedzielę z kolei zmianie ulega rozkład jazdy pociągów. Zanim więc wybierzemy się w podróż warto sprawdzić nowe godziny odjazdów. Rozkład obowiązywać będzie do 20 października, w tym czasie (od 16 do 20 października) podróżni muszą liczyć się również z wprowadzeniem Autobusowej Komunikacji Zastępczej.

W nowym rozkładzie jazdy codziennie z Elblaga wyjedzie 19 składów PolRegio, w tym: 10 w kierunku Gdynii – dwa z nich (o 14:30 i 19:54) pojadą aż do Słupska; 6 dojedzie do Olsztyna a trzy zakończą swój bieg w Malborku.

Z kolei przewoźnik TLK odjedzie z elbląskiego dworca 12 razy, uwzględniając w tym dwa ostatnie kursy do Szczcina realizowane tylko 2 września. Podróżni korzystający z tego przewoźnika i wybierający się w dalszą podróż muszą się liczyć ze sporymi niedogodnościami w postaci Zastępczej Komunikacji Autobusowej. Która z elbląskiego dworca realizowana będzie w terminie od 16 do 20 października zarówno w kierunku Malborka i Olsztyna. Autobusy będą wyruszać z parkingu przed dworcem. Spowodowane jest to pracami remontowych na odcinku Morąg – Małdyty, a wraz z nimi kursy TLK, w tym okresie, zamiast przez Elbląg pojadą przez Iławę.

To jednak nie koniec utrudnień. Podróżni udający się pociągiem TLK do Szczecina już od pierwszego dnia obowiązywania nowego rozkładu jazdy muszą liczyć sięz przesiadkami między autobusem a pociągiem.

Tak też, od 3 do 17 września na tej trasie pociągi dojadą tylko do stacji Świdwin. Dalej do Runowa Pomorskiego pojazdą Zastępczą Komunikacją Autobusową, skąd dalej ruszą w podróż pociągiem. Tuż po zakończeniu robót na tym odcinku, przeniosą się one dalej a wraz z nimi, Zastępcza Komunikacja Autobusowa kursować będzie pomiędzy stacjami Sławno i Koszalin. Potrwa to od 18 września do 2 października. Warto więc przed udaniem się w podróż dokładnie sprawdzić jak przebiegać będzie nasza podróż, by oszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów.

Zastępcza Komunikacja Autobusowa będzie wprowadzona również dla kursów PolRegio w terminie od 16 do 20 października na wspomnianym już odcinku Morąg – Małdyty.

Podróżni korzystający z pociągów regionalnych powinni szczególnie zwrócić uwagę na godziny odjazdów pociągów, gdyż niemal wszystkie odjeżdżają od 3 do nawet 21 minut szybciej niż było to do tej pory. Są też składy, które odjadą później niż dotąd. Wśród nich, ten do Malborka o godzinie 9, do tej pory odjeżdżający o 9:27. W nowym rozkładzie skład ten swój bieg rozpocznie 21 minut później – o 9:48.

Zachęcamy do wcześniejszego zapoznania się z nowym rozkładem jazdy.

Przekaż znajomym