Zapraszamy!

Zapraszamy!

Zanurz się w egzotyczny świat Orientu z klimatyczną, porywającą arabską muzyką i przepięknymi strojami niczym z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy i zapisz się na wyjątkowy kurs tańca orientalnego tylko w Centrum Tańca „Cadmans”. Zapisy do grupy początkującej ruszyły.

Taniec orientalny zwany tańcem brzucha to niezwykle zmysłowy rodzaj tańca solowego,popularnego na terenach Bliskiego Wschodu i Afryki , wykonywanego głównie przez kobiety, .Jego najważniejsze cechy to ruchy bioder, brzucha, biustu i ekspresyjne gesty rąk. Elementem bardzo charakterystycznym jest tzw. shimmy, czyli drżący ruch bioder wprawiającego w drgania również brzuch tancerki. Wbrew pozorom nie ma tu znaczenia wiek czy waga!

Dlaczego warto wybrać taniec orientalny? Poza walorami zajęć rekreacyjno-ruchowych, które wzmacniają mięśnie i polepszają koordynację ruchową, taniec ten:
– Rozwija poczucie samoakceptacji i buduje harmonię ciała z duchem
– Relaksuje i odpręża
– Rozwija kobiecość i grację, pozwala uwolnić potencjał i pewność siebie danej osoby
– Jest dostępny dla każdego bez względu na wiek i predyspozycje taneczne
– Poprzez swoją specyfikę jest niezwykle przyjazny kobiecie dając jej wymierne korzyści zdrowotne m. in. łagodzenie objawów menstruacyjnych, menopauzy; dolegliwości bólowych stawów i mięśni.

Na zajęcia zaprasza Karolina „Maisa” Klimczuk-Cyrulnik. Nasza instruktorka to założycielka szkoły i członkini International Dance Council CID Unesco; instruktor taneczny z uprawnieniami Ministra Sportu i Edukacji, doświadczona tancerka sceniczna. By móc nauczyć się swojej miłości do tańca orientalnego w czasie studiów jako jedna z pierwszych polskich tancerek rozpoczęła naukę w Kairze, mieszkając w domu Hassana Khalila, guru tańca orientalnego. Jej osobowość taneczna i występy sceniczne doczekały się szerokiego uznania. Jak twierdzi, najważniejsza jest dla niej pasja i miłość do tańca, które sprawiają, że taniec jest nią, a ona jest tańcem…

Zajęcia odbywać się będą w piątki o godz. 18:00 (grupa początkująca)

Zapisy telefonicznie pod nr 510 129 144/ / 797 297 027 lub mailowo centrumtancacadmans@wp.pl

Przekaż znajomym