Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

„Dziewiętnastka” z Elbląga jest jedyną publiczną szkołą podstawową w regionie, w której siódmoklasiści będą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w języku polskim i angielskim (geografia, historia, plastyka). Absolwenci klasy dwujęzycznej będą mogli kontynuować naukę, m.in. w II Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu, również w klasach dwujęzycznych.

Dla ambitnych uczniów, dla których języki obce to pasja, pojawiła się szansa na rozwijanie umiejętności lingwistycznych. Szkoła Podstawowa nr 19 przy ul. Uroczej 4 rozpoczęła właśnie nabór do dwujęzycznej klasy siódmej. Do 11 maja należy złożyć deklarację przystąpienia do Sprawdzianu Kompetencji Językowych (deklaracja dostępna na www.ssp19elblag.hg.pl).

– Nauka w klasie dwujęzycznej jest doskonałym wprowadzeniem do nauki w licealnych klasach dwujęzycznych, daje szansę na poznanie języka angielskiego na najwyższym poziomie oraz zwiększa możliwość studiowania na najlepszych krajowych i zagranicznych uczelniach – wyjaśnia dyrektor Edward Pietrulewicz.

Szkoła zapewnia 5h języka angielskiego tygodniowo oraz dodatkowo przedmioty prowadzone w języku angielskim (2h geografii, 1h historii, elementy języka angielskiego wykorzystywane podczas zajęć plastycznych). Ponadto oferuje atrakcyjne wyjazdy zagraniczne.

– Ta oferta edukacyjna jest skierowana do uczniów kończących klasę szóstą. Jest wyjątkowa, tak samo jak nasza szkoła. W naszym regionie, w publicznej podstawówce, nie ma podobnej oferty. Dla tych, którzy chcą poszerzać znajomość języka angielskiego zachęcam do zapisywania się do bezpłatnej, dwujęzycznej klasy siódmej w Szkole Podstawowej nr 19 w Elblągu. Laureaci i finaliści Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego będą zwolnieni ze sprawdzianu i przyjmowani do tej nowatorskiej klasy w pierwszej kolejności. – kończy dyrektor SP 19.

Języki obce, to twoja pasja? Zamierzasz poszerzać zasób swojego słownictwa i rozwijać umiejętności lingwistyczne? A może wolisz oglądać anglojęzyczne filmy w oryginale i swobodnie porozumieć się na zagranicznych wakacjach? Chciałbyś zwiększyć swoje szanse na zdanie międzynarodowej matury, a później studiować na uczelni za granicą? Planujesz pracować w międzynarodowym zespole i płynnie posługiwać się językiem angielskim w pracy? – Podejmij wyzwanie i przystąp z innymi do ważnego sprawdzianu!

Sprawdzian odbędzie się 15 maja br. o godz. 17.00 w SP nr 19 przy ulicy Uroczej.

Nie zwlekaj! Liczba miejsc ograniczona.

Szkoła Podstawowa nr 19

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. Bohaterów Westerplatte w Elblągu

Przekaż znajomym