SONY DSC

W miniony weekend przeprowadzonych było 241 interwencji, wylegitymowano łącznie 887 osób. Policjanci z prewencji sprawdzili 68 telefonów komórkowych, a policjanci drogówki skontrolowali 219 pojazdów. 35 osób nietrzeźwych przewieziono do pogotowia socjalnego, a 7 osób nietrzeźwych przewieziono do miejsca zamieszkania. Funkcjonariusze zatrzymali 4 osoby poszukiwane i 3 nietrzeźwych kierowców.

Jednym z nich był 18-letni Damian D. zam. gm. Elbląg, który w minioną sobotę w Bielniku Drugim kierował fordem escortem  mając ponad 1,1 promila alkoholu w organizmie. W czasie jazdy Damian D. na łuku drogi zjechał do przydrożnego rowu. Co więcej mężczyzna nie posiadał prawa jazdy ponieważ… miał sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami, który obowiązuje do października 2016 roku. 18-latek odpowie teraz za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie zakazu. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Podobne zdarzenie miało miejsce wczoraj. Około godziny 19.00 policjanci ruchu drogowego zostali wezwani na ul. Łęczycką w Elblągu. Tam kierujący vw passatem – Kamil R. zam. gm. Rychliki z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Po zbadaniu 31-latka alkotestem okazało się, że ma on ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że Kamil R. ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący od sierpnia 2014 roku do sierpnia 2015 roku. Mężczyzna odpowie teraz za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie zakazu. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przekaż znajomym