Fot. KMP Elbląg

Fot. KMP Elbląg

Dzień 21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Jest on też obchodzony przez dzieci i młodzież szkolną jako „dzień wagarowicza”.

Pomimo organizowania przez szkoły alternatywnych zajęć, zdarza się, że uczniowie bez wiedzy nauczycieli samowolnie opuszczają teren szkoły. Policja planuje w „pierwszy dzień wiosny” wystawić znacznie więcej patroli, aby pilnować porządku i bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

– Nasze policyjne działania mają przede wszystkim przeciwdziałać demoralizacji nieletnich – mówi asp. szt. Jarosław Graman z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń KMP w Elblągu. – Dla uczniów tego dnia szkoły przygotowały alternatywne zajęcia i to zwykle zupełnie inne niż te na co dzień. Zachęcamy uczniów by z takiej oferty szkolnej skorzystali.

Działanie to jest związane z „Pierwszym dniem wiosny” popularnie nazwanym też Dniem wagarowicza. Podczas dodatkowych służb funkcjonariusze zwracać będą szczególną uwagę na sytuacje dotyczące sprzedaży alkoholu nieletnim a także na młodzież przebywającą w parkach i innych podobnych miejscach.

Przekaż znajomym