Fot.KMP Elbląg

Fot.KMP Elbląg

W ciągu ostatnich kilku dni elbląscy policjanci odnotowali dwa zgłoszenia i kilka usiłowań oszustw i kradzieży na szkodę starszych osób. Sprawca podaje się za pracownika telewizji kablowej i oferuje zamontowanie karty, umożliwiającej odbiór telewizji za darmo przez pół roku. Policja ostrzega przed oszustem!

Elbląscy policjanci odnotowali dwa zgłoszenia dotyczące oszustwa i kradzieży pieniędzy przez fałszywego pracownika telewizji kablowej. Sprawca „naciąga” ludzi oferując im  zamontowanie karty, która ma rzekomo umożliwiać darmowy odbiór telewizji przez 6 miesięcy.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce 30 maja br. na ulicy Wyspiańskiego w Elblągu. Do mieszkania 81-letniej kobiety przyszedł mężczyzna, który zaproponował zainstalowanie takiej właśnie usługi. Sprawca „pokręcił” się chwilę wokół telewizora i zainkasował za to 400 zł. Wczoraj starsza pani zgłosiła sprawę na policję.

Kolejne zdarzenia miało miejsce dzień później. Doszło do niego na ulicy Płk. Dąbka. 82-letnia kobieta wpuściła do mieszkania mężczyznę, który przedstawił się jako pracownik telewizji kablowej i zaoferował pół roku darmowego odbioru sygnału. Poprosił o szklankę wody i wykorzystał nieuwagę pokrzywdzonej. Wyjął z portmonetki 1 900 zł i uciekł. Sprawa jest również prowadzona przez elbląskich funkcjonariuszy. Podobnych sytuacji doświadczyli  mieszkańcy ulicy Żyrardowskiej w Elblągu, którzy nie wpuścili do domów fałszywego technika.

Mężczyzna, którego szukają policjanci jest w wieku 25-30 lat, szczupły, wysoki i porusza się samochodem.

Funkcjonariusze ostrzegają i radzą w tego typu przypadkach kontaktować się z policją – 997 i 112. Można także sprawdzić telefonicznie, czy dostawca telewizji kablowej faktycznie wysyłał w konkretne miejsce swojego pracownika technicznego. W razie wątpliwości i pytań proszę dzwonić do policjanta, który zajmuje się sprawami pod nr 55 230 16 20.

Przekaż znajomym