Fot. KMP Elbląg

Fot. KMP Elbląg

Od piątku do niedzieli policjanci prewencji interweniowali 216 razy. Zatrzymali 4 osoby poszukiwane i 4 nietrzeźwych kierowców. 27 osób trafiło do wytrzeźwienia. Było 18 kolizji. Nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego. Trzech kierowców straciło prawo jazdy w tym dwóch za zbyt szybka jazdę w mieście, natomiast jeden za stworzenie szczególnego zagrożenia w ruchu drogowym. Policjanci przeprowadzili 508 legitymowań.

Podczas akcji „Powroty” policjanci ruchu drogowego z Elbląga i Pasłęka skontrolowali 249 pojazdów. Pouczali kierowców 28 razy i nałożyli 144 mandaty, w tym 84 za przekroczenie dozwolonej prędkości. Skierowali do sądu 11 wniosków o ukaranie. Zatrzymali także 24 dowody rejestracyjne, głównie za zły stan techniczny. Funkcjonariusze z drogówki zatrzymali także trzech kierowców, którzy za brawurę i zbyt szybką jazdę stracili prawo jazdy.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w miniony piątek, kilka minut po 12:00. na ulicy Robotniczej w Elblągu. Tam 30-letni kierowca citroena berlingo jechał zbyt szybko, stracił panowanie nad samochodem i wpadł na torowisko tramwajowe. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Za stworzenie szczególnego zagrożenia na drodze stracił prawo jazdy, a dodatkowo policjanci skierowali wobec niego wniosek do sądu.

Kolejne zdarzenie to kontrola prędkości w podelblaskiej miejscowości Krzewsk. W sobotę o 10.25 funkcjonariusze zmierzyli prędkość 29-letniemu kierowcy bmw serii 3. Na 50-tce miał 106 km/h. Stracił prawo jazdy na trzy miesiące i dostał 500 zł mandatu.

Kilka godzin później, a dokładnie o 22.50 na ulicy Grunwaldzkiej, policjanci zatrzymali 33-letniego kierowcę lexusa. Nie dość, że jechał w mieście 103 km/h to jeszcze wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Stracił oczywiście prawo jazdy, które miał od 2003 r. dostał 700 zł mandatu i 20 punktów karnych.

Podczas minionego weekendu było tylko 18 kolizji i nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego.

Przekaż znajomym