Fot KMP Elbląg

Fot KMP Elbląg

Policjanci w miniony weekend interweniowali 160 razy. Do pogotowia socjalnego przewieziono 9 osób. Funkcjonariusze z ruchu drogowego przebadali 190 kierujących na zawartość alkoholu w organizmie. Zatrzymano 3 nietrzeźwych kierujących. W czasie weekendu były dwa wypadki. Podczas zabezpieczenia WOŚP policjanci nie odnotowali interwencji. 

Pierwszy wypadek to potrącenie na ulicy Robotniczej w Elblągu. Doszło do niego w minioną sobotę. 30-letni kierowca peugeota potrącił 78-letnią kobietę, która przechodziła przez przejście. Trafiła do szpitala ze złamaniem kości podudzia. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Był trzeźwy.

Kolejne zdarzenie miało miejsce również w sobotę. W miejscowości Janówek (gm. Tolkmicko) 46-letni kierowca citroena najechał na jadącego przed nim rowerzystę. Poszkodowany trafił do szpitala w Elblągu. Doznał urazu reki i biodra. W tym zdarzeniu policjanci również zatrzymali prawo jazdy kierowcy.

W obydwu przypadkach policyjne dochodzenia wyjaśnią przyczyny zdarzeń.

Rekordzista po alkoholu został zatrzymany w niedzielę w Pasłęku na ulicy Westerplatte. 20-latek kierujący audi miał 1,4 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Przekaż znajomym