Fot. KMP Elbląg

Fot. KMP Elbląg

Grupa studentów z Uniwersytetu Gdańskiego pracuje nad aplikacją do telefonu komórkowego, która ma automatycznie ściszać samochodowe radio, w momencie zbliżania się pojazdu uprzywilejowanego. Wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu odbywały się zdjęcia do filmu o wspomnianej  aplikacji.

Michał Kwapiński, Artur Boniecki oraz Piotr Miękus to studenci Uniwersytetu Gdańskiego należący do koła naukowego E-XPERT, które należy do międzynarodowego oddziału AIS S.C. University of Gdansk. To oni zwrócili się do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu z prośbą o pomoc przy kręceniu filmu na temat aplikacji podnoszącej bezpieczeństwo na drodze oraz skracającej czas dojazdu służb ratowniczych. Aplikacja, nazywająca się „Way For Life”, (w skrócie W4L)  ma uciszać muzykę w samochodzie poprzez moduł bluetooth po wychwyceniu sygnału nadawanego z syreny pojazdu uprzywilejowanego.

Studenci wykonują projekt w ramach konkursu Software Innovation Challenge organizacji międzynarodowej Association For Information System Student Chapter. Jego drugi etap ma odbywać się w Stanach Zjednoczonych w drugiej połowie marca tego roku.

Wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu powstawały zdjęcia do kilku minutowego filmu. Pokazywać on będzie możliwości opisanej aplikacji.

Przekaż znajomym