Fot. RS

Fot. RS

Już w najbliższą niedzielę w ramach elbląskich obchodów Święta Policji na Bulwarze Zygmunta Augusta odbędzie się policyjny festyn. Funkcjonariusze zapraszają mieszkańców do aktywnego włączenia się w te obchody. Atrakcji dla samych mieszkańców będzie sporo. Oprócz możliwości obejrzenia policyjnego sprzętu oraz pokazów tresury psów służbowych zaplanowano także konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

  • Festyn rozpocznie się o 15:00 na Bulwarze Zygmunta Augusta i potrwa do 20:00
  • Święto Policji przypada w rocznicę uchwalenia ustawy  o organizacji Policji Państwowej
  • Pokaz sprzętu służb mundurowych oraz tresury psów policyjnych, łodzie policji i ratownictwa medycznego, symulator zdarzeń, mobilne labolatorium oraz bezpłatne przejażdżki kucykami i quadami – to tylko niektóre z zaplanowanych atrakcji

O godzinie 13.00 w Katedrze Św. Mikołaja w Elblągu odprawiona zostanie uroczysta msza św. w intencji policjantów i ich rodzin a o godzinie 15.00 na Bulwarze Zygmunta Augusta rozpocznie się policyjny festyn z atrakcjami dla mieszkańców.

Będzie pokaz sprzętu policyjnego, żandarmerii wojskowej, straży granicznej, służby celnej, aresztu śledczego. Będą lubiane przez najmłodszych pieski policyjne i pokaz ich skuteczności. Po rzece będą pływały łodzie policji i ratownictwa wodnego. Dorośli będą mogli spróbować swoich sił w symulatorze zderzeń i dachowania. Będą bezpłatne przejażdżki kucykami i quadami oraz wiele innych atrakcji.

Święto Policji przypada na 24 lipca. Tego dnia bowiem w roku 1919 Sejm RP uchwalił ustawę o organizacji Policji Państwowej. W rocznicę tego wydarzenia w całym kraju odbywają się uroczystości.

fesrtyn policja ver3-page-001

 

Przekaż znajomym