Ukradli, teraz mają problemy

Ukradli, teraz mają problemy

Na policje w Gronowie Elbląskim wpłynęło zgłoszenie o kradzieży roweru. Pojazd został zabrany spod sali gimnastycznej. Policjanci odzyskali skradziony sprzęt a także  zatrzymali sprawców tej kradzieży. Okazali się nimi: 20-latek oraz 14-latek. Teraz grozi im odpowiedzialność prawna.

Co więcej policjanci, którzy wytypowali sprawców ustalili także prawdziwy przebieg zdarzenia. 20-latek oraz 14-latek zauważyli rower przy sali gimnastycznej. Z kilku rowerów wybrali właśnie ten, bo uznali, że jest najbardziej wartościowy. Ukradli rower i ukryli go w rowie niedaleko miejsca zamieszkania. Później młodszy sprawca już po zatrzymaniu tłumaczył policjantom, że skradziony rower „ktoś zabrał z miejsca ukrycia”. Policjanci ustalili jednak, że osobą tą był… 20-latek. To on sprzedał wspomniany rower w jednym z elbląskich lombardów. 14-latkowi powiedział o „zniknięciu”, ponieważ nie chciał się z nim podzielić pieniędzmi.

Rower został odzyskany i wrócił już do swojej prawowitej właścicielki. Sprawcy kradzieży odpowiedzą teraz za swój czyn przed sądem. 14-latek rodzinnym i nieletnich, natomiast 20-latkowi za kradzież może grozić kara do 5 lat pozbawiania wolności.

Przekaż znajomym